Всички въпроси за вилата.
Здравейте ,
Бих искал да ви помоля за помощ относно инсталиране на хидрофорна помпа за вилата ми. Резервоара с водата е на около 50 метра от вилата, водата е около 2 метра от повърхноста в диаметър е 2х2 дълбочина 1,40. Идеята ми е ако е възможно хидрофора да се постави до вилата, а до нея да се прекара тръбопровод (дали е възможно този вариант?). Ако може също така да ми препоръчате марка хидрофор, която мога да използвам.
Благодаря ви :)
sasho 28 - специалист
За хидрофор-вземи си вило.Скъп,но качествен.Но който и да е хидрофор,може да бъде на около 5-6 метра от бунара,след това рискуваш да не може да дърпа.Аз съм с такъв на вилата четвърта година.
Stefan2000 - специалист
Да се вмъкна и аз с няколко въпроса, че и мен ме чака решаване на такива проблеми.
Хидрофорите имат ли опция за регулиране на налягането което дават?
И необходимо ли е задължително монтиране на допълнителен разширителен съд?
Ще е за домашно ползване, а не за поливане на градина или подобно външно ползване.
VLADO66 - майстор
Хидрофорите имат различни опции в зависимост от начина си на работа и конструктивни особености.Можеш да си вземеш една самозасмукмаща помпа и да си я надграждаш така че да стане хидрофор.Демек да добавиш флуидконтрол/с и без разш. съд/,мех. пресостат,отделно някъде след помпата разш.съд и т.н.Можеш и да си купиш готови комплекти хидрофори с различните начини на управление описани по горе.
Може да се регулира диапазона на работа на хидрофора.Може да се ползва за домашни цели,но в този случай се избира хидрофор с иноксова помпа.
hidrazin - майстор
Имайте едно на ум че голяма част от хидрофорите които се продават имат само механичен пресостат - за да са по-евтини.
Съответно нямат защита от работа на сухо. Мисля че VLADO66 е много прав. Май е по-добре да се събере такъв според потребностите.
:partyman:
agro - специалист
Здравейте,
и аз имам въпроси относно хидрофор. Често ми спира водата и купих 2 пластмасови правоъгълни еднокубикови цистерни с кран за източване отдолу, от онези с метален кош отвън. Ще ги поддържам пълни с поплавък, като тоалетно казанче. Хидрофора, предполагам, ще се включи сам, когато налягането във водопровода падне и ще се изключи, когато напомпа системата. Въпросът ми е какъв еднопосочен клапан да поставя на сградния водопровод, за да не напомпам водата от цистерните в уличния водопровод? Как да го избера - марка, модел имат ли голямо значение? Предполагам, клапана трябва да е в участъка след отклонението, което пълни цистерните? Има ли важни неща, за които вероятно не сещам?
Jacomo - специалист
За клапан не знам какъв, но задължително трябва да е след отклонението, което пълни цистерните, защото иначе ще въртиш водата от хидрофора обратно към цистерните :). Ето аз каква схема съм намислил да приложа, като съм мислил и в посока източване:
Прикачен файл:
Hidrofor.png
Hidrofor.png (7.07 KиБ) Видяна 3674 пъти

Тема "Хидрофорна система за вила" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: