Всички въпроси за вилата.
alsted - майстор
Lov, само да се похвалиш ли се включи :-D Няма ли да споделиш как, с какво, особености, ... Или е секретно :wink:
Andri01 - майстор
Бактерицидни лампи много отдавна се използват в системите за митева / преди години беше и питева :( / вода на корабите. Монтирани са в прозрачна стъклена тръба и работят постоянно.Обикновено са 2бр. в тракта след циркулационната помпа.
misho81 - напреднал
Колега от София съм, но освен ако не разменяш цистерна от питейна вода за такава от гориво, не виждам връзка :)
На останалите благодаря много за мненията за почистване и особенно за лампата, поизчетох и звучи доста добре.
Давайте съвети, радвам се на всичко споделено!
VLADO66 - майстор
misho81 написа:
Колега от София съм, но освен ако не разменяш цистерна от питейна вода за такава от гориво, не виждам връзка :)
На останалите благодаря много за мненията за почистване и особенно за лампата, поизчетох и звучи доста добре.
Давайте съвети, радвам се на всичко споделено!
Ако е от бензин дали не може да се боядиса с някаква качествена боя или препарат за студено поцинковане без да се мие?
lov - майстор
alsted написа:
Lov, само да се похвалиш ли се включи :-D Няма ли да споделиш как, с какво, особености, ... Или е секретно :wink:
То някой трябва да се сети и да чете темата от начало.
alsted - майстор
Аз поне не разбрах кой-знае какво от първия ти пост.
съда да се обръща и търкат стените с четка за да може по дълго да действа.
Би ли обяснил как обръщането на съда спомага за по-дългото действие? Как си обръщал въпросните цистерни? Имал си под ръка кран или друг някакъв подемник? Изобщо за цистерни ли говориш, че имаш опит или други съдове. Точно от бензин? Как стои въпроса с дишането? Казваш, че не е проблем? Не използваш нищо? Даже не си ги продухвал?
Относно ЛПС:
misho81 написа:
... има от къде да се сдобия с предпазно облекло и то професионално, достатъчно луд съм и да го използвам ако мога да го направя безопасно!
Но виж последната думичка. Според теб няма никаква друга опасност след като ще си набави въпросното облекло?
Това имах предвид ... специфични подробности ...
briko - специалист
За това говорим "специфични подробности" и една от тях е, че ако в затвореното помещение/ съд, цистерна и т.н./ кислорода остане под 17% , чисто и просто заспиваш и :| . Много трябва да се внимава !
misho81 - напреднал
Мда не случайно последната думичка е безопасно :). МОга да си осигуря и предпазни средства и кислороден апарат(него поне си го имам в наличност) така че с дишането няма проблем в съда, друг е въпроса от крайният ефект, и коя точно технология от предлаганите е най- удачна и безопасна!
Да попитам ако се измие с основа или коресилин както предлагате, може ли след изплакване или изветряване(ще го ставя да стой така и месец ако трябва за да се проветри добре) да се нанесе поцинковащо покритие! Говоря за вариант- цитерна от бензин???
Поздрави
hidrazin - майстор
Общо взето всяка работа в резервоар не е безопасна. Ето прясно от тази година:
http://fakti.bg/bulgaria/86283-mladej-z ... -za-benzin
Никой не знае колко си луд и колко ти е читав кислородния апарат и предпазните дрехи/костюм, нито какъв тип са и колко голяма е цистерната. Ти така и не написа. Все пак ако решиш да го правиш по-горе съм го написал:
1.Механично премахване на всички остатъци - течни и твърди.
2.Измиване с разтвор на топла натриева основа чрез пръскане на стените. Напълването с разтвор на основа го изключвам. Предполагам резервоара е доста голям. Един килограм на 25 литра вода е достатъчна концентрация.
3.Измиване на натриевата основа.
4.Неутрализиране остатъците от основа чрез напръскване на стените с оцет. Оцета ще премахне и евентуално останала миризма на бензин.
5.Измиване на резервоара след оцета. Това е задължително.
Варианти - вместо оцет използвай разредена солна киселина. Тя ще премахне и ръждата. Крайния продукт от неутрализацията на основата ще е готварска сол.
Това до тук е пробвано. Чувал съм за отмирисване на варели от бензин със суроватка (цвик) но не съм пробвал. Суроватката също маха ръждата.
И накрая резервоара пак ще ръждяса. За вътрешно покритие май ще трябва да се откажеш. По принцип са доста скъпи. За 5-6 кубика цистерна ще ти трябва към 10 килограма ZINGA за студено поцинковане, която е към 350 лева. Подобно е положението и с епоксидните бои. Не всички от тях стават за битова вода. Такава е например Hempadur Multi-Strength 35530 но не знам колко струва. Не мисля че ще е евтина. Потърси из нета за такива покрития.
епоксидна боя за питейни резервоари
Все пак си мисля че е по-добре да си вземеш една водоноска щом имаш възможност. На тях вътрешния съд е неръждавейка. Става и да държиш вино/ракия. За 1000 лева е добро предложение.
:partyman:
misho81 - напреднал
Благодаря за изчерпателниат отговор, мда пропуснал съм да спомена каква е цистерната. Приятел ми предлага дебелостенни метални цистерни от 5 до 10 кубика. До преди 6 месеца са ползвани в момента стоят на склад и реално в тях гориво няма!
Мога да взема предпазни средства, предназначени за почистване с киселина на самолети, проверих ще свършат работа, а ми се намира пожарникарско оборудване. НЕ съм от хората който правят нещо освен ако не са подготвени и сигурни че ще се справят. Именно за това и питам хора който знаят и са го правили преди да реша има ли смисъл от упражнението.

Тема "Помощ- Цистерна от гориво, за вода за битови нужди" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: