Всички въпроси за вилата.
soulrain - помощник
Здравейте, мили хора! За мое нещастие, дуварът на вилата беше леко подпрян от съседите при маневри с камион. Дуварът е зидан с тухли и кал приблизително 80-та година. Висок е 1м. откъм уличната част (без основата от камък) с шапката е 1,10м. Бутнатата част е сравнително малко и обхваща може би около 1 квадрат. С оглед на обстоятелствата и това, че съм болнични до края на седмицата реших да се пробвам да го направя наново с по-хубав разтвор от кал, а също така и да го вдигна до 2м., включае шапката. Измазването ще дойде на по-късен етап, но е замислено (ако въобще влияе на разтвора това, че ще е "запечатан" под замазката). Сега целта е да се иззидка наново до 2 м. Бих искал да вметна, че съм помагал в конструкция на разни проекти, но дотам. Нямам опит и оценявам всякакви насоки, препоръки или тънкости. Моля ви за помощ:
1. Какъв разтвор да приготвя, предвид това че зидам с тухли и мисля да няма изляти циментови колони (ако въобще е наложително да има колони, понеже гледам из форума много зидове са така)? Цимент и пясък, какво и колко? Вар да се слага ли? Някакъв по-модерен пластификатор? Ситни камъчета от по <1см.? И ако не ви затрудни - по-колко от всичко като разходна норма на кв. за тъхли единички? Колко е дебела фугата?
2. Да слагам ли фолио между зида и основата от камък? Как трябва да бъде разположено фолиото и има ли нещо особено при поставянето му?
3. Как да укрепя камъка в основата, зидан с кал, малки камъчета и може би вар? Да изчистя фугите с метална четка или както мога и да ги запълня от разтвора за зида от тухлите? Ще ми се и те да бъдат замазани по някое време.
Мерси предварително на отзовалите се и наздраве на всеки, който си го прави сам :)

Прикачен файл

d8.jpg

Прикачен файл

d7.jpg

Прикачен файл

d6.jpg
Последна промяна от soulrain на ср сеп 10, 2014 10:34 pm, променено общо 1 път.
soulrain - помощник
Прилагам и малко снимки. Моля питайте, ако ви трябва още инфо. Забравих да добавя дължината на дувара е 5 м. и утре сутрин ще махна всичко разместено и бутнато до здраво и ще почиствам тухлите за работа. За съжаление нямам много време ама има мерак и прятели :rock:

Прикачен файл

d5.jpg

Прикачен файл

d4.jpg

Прикачен файл

d3.jpg

Прикачен файл

d2.jpg

Прикачен файл

d1.jpg
Caxo - специалист
Само да вметна, че към улицата разрешената височина за плътна ограда е 80см....Ако имаш някой заядлив съсед може да ти създаде проблеми.
iva6ki - специалист
Caxo написа:
Само да вметна, че към улицата разрешената височина за плътна ограда е 80см....Ако имаш някой заядлив съсед може да ти създаде проблеми.
Единствено се заверява идеен проект в общината и нямаш никакъв проблем до 220см плътна спрямо прилежащия терен и по закон е 60см не 80см(аман от съседи) :roll:

Тема "Дувар от тухли - помощ за реконструкция" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: