Всички въпроси за вилата.
Здравейте,

имам проблем със цокъла на една от стаите на деветдесет годишна къща.
На въпросната стена, основата от камък е само 10-12 см над нивото на бетоновата пътека. Нагоре цокъла (около 60 см), както и стената са изградени от еденични тулхли. Цокъла е издаден с около 5 см пред равнината на стената. Мазилката е пръскана с цимент, без грундиране, преди около 35 години. Мазилката над цокъла е паднала и частично тухлите са обрушени на и до 20 см над нивото на уширението, предполагам от обмокрянето през годините.
Мазилката на цокъла частично е паднала, предполагам пак от водата през годините. Останалата част само дето не е паднала.
Мислех да сваля мазилката на цокъла и да речем 30-40 см над уширението и след гундиране на тухлите със бороконтакт да направя като хастар само със някакво флексово лепило за плочки, но понеже нямам опит, реших да се регистрирам тук за съвет.
Какво да направя?
Johny - майстор
Ако сложиш 1-2 снимки, ще бъде по-добре.
chapara - майстор
Хастарна мазилка само с цимент и пясък, после мита мозайка :wink:
Мисля да взема RÖFIX 620 за хастар, хем е водоотблъскваща. В тази тема http://forum.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?t=27126 положението е подобно, само не разбрах трябва ли да се грундират тухлите? Ако не, сухи или намокрени е по-добре да са тухлите, за да хване хастара. За по-лесно смятам после да залепя с монтажна пяна платна xps, а отгоре шпакловка и мазилка.
Ще снимам.
Може би най-напред трябва да импрегнирам ронещите се тухли, за да ги заздравя, но не знам със какво!
Прикачен файл:
img1.jpg

Прикачен файл

img2.jpg
chapara - майстор
Мазилката ще ги заздрави. Измий със силна струя вода. Като просъхне, шприц(редка ,почти течна мазилка) с добавен повечко цимент. На другия ден мажеш :wink:
За по-лесно смятам после да залепя с монтажна пяна платна xps, а отгоре шпакловка,течна хидроизолация и мазилка.

Тема "Как да ремонтирам цокъл на къща?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: