Всички въпроси за вилата.
Чираче - майстор
Pooh написа:

Няколко дни подминавам постовете ти по темата, ама ...
КОЙ точно дюбел ще препоръчаш за закрепване в ЛАМАРИНА? и как точно я виждаш физиката на анкериране в случая? Слез на земята. ако обичаш, защото
Чираче написа:
Обикновени пластмасови дюбели. За стиропор.
не е и не може да бъде вариант!!!
То бива - бива, но хайде и МАЛКО мисъл поне да се вкарва, преди да се пишат пълни глупости. Че и чак почна да намираш маана на значително по-разумни предложения.

П.П. Не взимам отношение по въпроса за изолацията, защото за мен това е равносилно на изолиране на палатка ... даже по-зле, щото ламарината е по-добър проводник :wink:
С риск отново до бъда упрекнат, ще си кажа мнението. Всичко в света търпи развитие, включително и къщите. В началото се е живеело в пещери, след това в колиби, покрити с тръстика, после в кирпичени къщи, след което в тухлени и бетонни. В момента прозорливите хора строят дървени къщи, и такива с метална конструкция. Всеки според разбиранията и финасите си. Съвсем естествено е, когато се бърка в бизнеса на определени майстори, да всяват недоверие.

А дали е палатка, не знам. За мен всяка стена трябва да е със здрава носеща конструкция. След това идва топлоизолацията и хидроизолацията. А здравината дали ще е с L-T ламарина, ОСБ, дъски с еднаква дебелина, или друго решение, за мен не е от значение. Важно е да се закрепи стабилно топлоизолацията. Въобще не вярвам на полиуретановата пяна за залепване, за това предложих пластмасовите дюбели. Но в никой случай метални шайби. Освен ако не са от неръждаем метал. Ако са от сплав на желязото, се рискува след време да се появят червени петна по фасадата.

"То бива - бива, но хайде и МАЛКО мисъл поне да се вкарва, преди да се пишат пълни глупости" :lol:
VLADO66 - майстор
Така и така трябва за купуваш пяна за запълване на дупките отдолу,направи проба да залепиш един лист с пяна и пробвай после да го отлепиш.Така ще видиш дали пяната има адзхезия към метала,дали хваща към стиропора и дали ще ти трябват дюбели.Аз съм пробвал с пяна към битумна изолация без посипка и при последващ опит за отлепяне,стиропора се разруши.
stenmark - специалист
Чираче само ако знаеш колко точно са си избрал никмейма.Един съвет като станеш майстор тогава се изказвай в теми свързани със строителство.Само как съм се смял за прозорливите хора и начина на строителство.И друго планките щели да ръждясали, е няма такава простотия.
gechev - специалист
Аз с такова полиуретаново лепило запълвам процепите по шнековете от силозите за да не изтича цемента при надуване с въздух и държи без проблем за метал. Също лепя гума към метала на клапата на смеситела. Тази клапа на всеки 5-10 минути се отваря и затваря, има и влага.
Чираче - майстор
stenmark написа:
Чираче само ако знаеш колко точно са си избрал никмейма.Един съвет като станеш майстор тогава се изказвай в теми свързани със строителство.Само как съм се смял за прозорливите хора и начина на строителство.И друго планките щели да ръждясали, е няма такава простотия.
Приемам критиката. Бъдещето ще покаже кой е прав.
nobreak - специалист
gechev написа:
Аз с такова полиуретаново лепило запълвам процепите по шнековете от силозите за да не изтича цемента при надуване с въздух и държи без проблем за метал. Също лепя гума към метала на клапата на смеситела. Тази клапа на всеки 5-10 минути се отваря и затваря, има и влага.
Това става ли или няма значение от марката, важното да е PU лепило за EPS? http://toplivo-burgas.com/product-982.html. По евтини има ли?
stenmark написа:
Тези дюбели няколко пъти ги споменаваш,ама задал ли си въпроса че дори всички производители позволяват да се лепи без тях до определена височина.И друго за ламарина не са дюбели а видий с метална шайба.Последната е специална за такъв дейност.
А може ли да ми дадеш линк към такива видии с метална шайба?
VLADO66 - майстор
Няма метални дюбели за ТИ,има метални шайби като тези http://marketkonekt.com/balgariya/stroi ... -m/GJ8.htm
nobreak - специалист
Добре, все пак мисля да използвам лепило, но ако не хваща както трябва ако пробвам със самонарезни винтове с пластмасови шайби има ли вариант после на мястото на пробиването да излезе ръжда колкото и тъпо да звучи :)?
ralev - специалист
Ти ще векуваш ли в тази постройка? вземи си и една костенурка да видиш ли дали е вярно че живеят по 300години :)
Прави го и си посрещай празниците с кеф, ръжди това да не е басейн, лепила ? и циментово лепило Баумит Дуо Контакт да му сложиш и дюбелиране пак ще стане. То и термо панелите като се режат там където е срязано ламарина е гола няма ли да ръждясат?Твоето ЛТ не е ли рязано или след рязането си го обработил с студен цинк?
nobreak - специалист
ralev написа:
Ти ще векуваш ли в тази постройка? вземи си и една костенурка да видиш ли дали е вярно че живеят по 300години :)
Прави го и си посрещай празниците с кеф, ръжди това да не е басейн, лепила ? и циментово лепило Баумит Дуо Контакт да му сложиш и дюбелиране пак ще стане. То и термо панелите като се режат там където е срязано ламарина е гола няма ли да ръждясат?Твоето ЛТ не е ли рязано или след рязането си го обработил с студен цинк?
Прав си :) Лющя с лепило, пък да видим :)

Тема "Изолация на ЛТ ламаринени стени" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: