Всички въпроси за вилата.
teon - специалист
nikolson написа:
Тези 8000 лева, ако не са за имот в Манхатън :shock: ми намирисват на имотна измама в "твоя полза"
..м не...тези пари няма да ги плаща...просто на толкова му е оценен имота и в/у тая сума ще плаща за в бъдеще данъци и др...
monster18 - специалист
Да това е данъчната оценка сметната долу горе така ми каза жената а колкото до удостоверение за наследници имам го но ще видим какво ще правя времето ще покаже много пари ми се виждат и за това ще опитам всички варианти и накрая ще избирам вече :( благодаря ви за помощта и съветите .Иска ми се да започна да си стягам вилата но до като не е на мое име няма да правя нищо дано стане по скоро ;)
ivanj - специалист
A бе човек подарили са ти един имот който сигурно струва повече от тези 2000лв.Не виждам какво се чудиш и се маеш.Даваш парите и взимаш имота.
манихеин - специалист
Има смисъл да протакаш, защото в твоя полза тече придобивна давност. Но... Ако постройката не е законна, никаква давност не тече по отношение на нея. Нещо повече - и нотариален акт да извършиш, пак си остав висящ статутът й. Всеобща е заблудата "имам нотариален акт, значи всичко ми е законно". Е, не е - нотариалният акт може да бъде обжалван в съда и решението да е нотариалното действие/сделката да се обяви за нищожно или частично нищожно. Както и да е, казах ти още в началото, че преценката ми е, че ти трябва адвокат. И то свестен адвокат, който няма да бърза да ти вземе парите, а ще ти обясни всички тънкости около правния статут и сделката с имота.
monster18 - специалист
Колеги малко развитие по темата :)така започнах ваденето на документи скици оценки и така нататък 90 лева ми излязоха така крайната цена последно която ще е при нотариуса е 1300 лева + трима свидетели трябва да намеря ;) до към 9-10 март документите ще са готови за пред нотариуса а аз до тогава трябва да изтегля парички и да видим какво ще става :D
Salvador - специалист
Да ти кажа...има смисъл, ако имотът има някаква стойност.
Аз от доста години вече се каня да го вървя тоя път, но все не започвам, просто защото мястото не струва нищо. Няма кой да го купи, макар да си има ток, кладенец, дори има законна постройка, все още годна за ремонт.
Екстремистите, които биха понесли сърни и диви прасета в двора на вилата си...ги покоси кризата още 2008-а. Последния път като ходих, кума лиса се печеше на слънце върху керемидите на бараката и дори не се опита да избяга. Всъщност дивите прасета може и да са изчезнали-на десетина метра от оградата има каптирано изворче и прасчовците слизаха чат-пат да пият вода...но от 2-3 години няма следи от тях.
monster18 - специалист
Ами имота е във вилна зона така го водят във нашия град и е доста оживено единствения недостатък е че до отбивката за вилата има път но от там нататък няма има пътека която съм обмислил да насипя със сипица ще стане добре .Абе с 2 думи както съм го намислил ще стане много добре но естествено ще го правя малко по малко , защото няма да имам пари за всичко на куп но полека полека ще стане :yawinkle:
monster18 - специалист
Колеги да ви се похваля след 2-3 месеца ходене и чакане от вторник вече съм горд собственик на имота.Благодаря на всички за коментарите и съветите . :partyman: общо ми излезе 1220 лева докато стане на мое име .

Тема "Нотариален акт на вила" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: