• 1
  • 2
Всички въпроси за вилата.
dkiosev - помощник
Колега под "на ребро" предполагам имаш предвид да лежат на по-тясната част, по принцип така съм го замислял.

60/40/3 е по здрав от 50/50/3 по отношение на провисването.
nikolson - майстор
Аз само се записвам, щото ми предстои подобно упражнение.
Johny - майстор
Една препоръка и от мене: 360х400 е твърде малка клетка за мрежата. Когато застанеш на стълбата напролет да режеш асманлъка, ще ти бъде трудно да се провреш праз тази дупка, за да режеш пръчките, които са над конструкцията. При мене е около 400х600 и понякога ми е тясно откакто наедрях.... :-D

Прикачен файл

SSA50031.jpg
teon - специалист
... това 360х400(см) го разбирам като разстояние м/у колове, а не око на мрежата...с профил 60/40/3-няма ли да е прекалено оразмерено :? ...все пак няма кола да тегли я :)...
Johny - майстор
Вероятно си прав, ако е в сантиметри. Не се наемам да преценявам устойчивост на конструкцията, но 3.60Х4.00 м. си е голямо разстояние. При мене тръбите са 63 мм, напречниците са от плътно желязо Ф16 и накрая арматура Ф6. Конструкцията е на 35-40г, но не съм я правил аз.
dkiosev - помощник
Здравейте,

Описаната конструкция е в сантиметри, теловете ще са закачени на 4 м профили и ще са през 25 см.

Аз също не съм фен на мрежата, защото като береш не е необходимо да се качваш над асмата, но когато се реже асмата погледът отгоре винаги е по-добър и дори през 40х40 мрежа (макар че не съм виждал такава), на някой хора пак ще е трудно да се проврат.

Иначе за презапасяването, да, и на мен ми се струва, че с профил 50х30х3 или до 50х30х2 може да изпълни задачата със същия успех и затова питам дали някой има наблюдения върху подобни профили и да сподели опит.

Лек ден на всички
teon - специалист
...при възможност може и сам да прецениш... подпри един профил на две тухли през 4м.и виж каква склонност има за провисване...все пак товара не пада в една точка а се преразпределя и чрез теловете...мисля,че 50/30/3 ще е достатъчен,но аз съм лаик и мнението ми може да е подвеждащо :? ...майстора има крайната дума :) ...
  • 1
  • 2

Тема "Конструкция за асма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: