Всички въпроси за вилата.
yancho_lud - специалист
Навил съм се да си сложа басейн с размери приблизително 6х3х1.20м. или кръгъл с диаметър 5метра със същата дълбочина, става дума за вкопан басейн. Дилемата ми е какъв да бъде басейна бетонен, сглобяем или излят стъклопластов? Интересувам се от плюсовете и минусите на трита вида басейни. Всякаква вътрешна информация от хора които имат басейни би ми била много полезна. Бюджета е 4000лв. +/- още малко.
hidrazin - майстор
За тази сума се насочваш към някой сглобяем, направен от мушама. Нещо такова:
http://www.baseini.net/baseini/basein-a ... super-plus
Овален басейн 3.0 x 6.15 x 1,2 m
Като отделно е цената за изкопни работи, подложен бетон ....
:partyman:
yancho_lud - специалист
Благодаря ти много, и аз се бях насочил главно към басейните от втория линк. Гледам обаче че там цените са само за басейна, какво още трябва да се закупи? Помпа, филтър,стълба са ми ясни, само не знам какви. Нешо друго ще ми трябва ли? Мисля, че ако взема басейн за към 2600-2800лв. с всички други неща, изкопа и подложния бетон може и да влезна с малко мъка в бюджета
hidrazin - майстор
Кое от всичките други неща мислиш да ти излезе без пари, че да се включиш в този бюджет?
Изкоп, извозване и депониране на земната маса, подложен бетон, кварцов пясък, фибран, шахта за филтриращата система?
Освен помпа, филтър и стълба ти трябват:
Гофрирани маркучи (поне 20м по 5лв метъра, скимер, вливна дюза (поне една), четка обикновена, вакуумна четка (подочистачка), мрежичка с дръжка, захранване за помпата (кабел и много желателно ДТЗ защита) ...
После идват препаратите.
После идва покривалото.
После идва ...........
:partyman:
yancho_lud - специалист
Така погледнато май няма да влезна в бюджета :-D
Изкопа ще се прави на ръка с приятели(срещу бъдещо ползване на басейна) защото машина в моя двор не може да влезне, освен ако не я спуснат с кран. Изкопаната маса мисля да изпозвам за да подравня двора от другия край, има участък с размери 6 на 20 метра с наклон по дългата страна и денивелация около 70см.
Относно басейна вече си мисля да се позагледам по пълните комплекти, но едно ме притеснява при тях. Дали добавените помпа, филтър и прочие са качествени или са сложени само за пълнеж.
ArturDent - Почти Безобиден
Само като правиш изравняването остави горния слой от пръстта за най-отгоре

Тема "Какъв басейн?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: