• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Всички въпроси за вилата.
Transporterr - специалист
е нали това ви обяснява човека, и да увисне от примамкатав се пак е парче хляб или маринова риба, животинката е по тежка и ще се пльосне във варела. само малко съм предубеден за съсела-канибал че ще му видят сметката...
най хубаво би било да се завъди ествения им враг в природата, ама то май и човека влиза в това определение :?
едно решение е да им скриете това което ги привлича на недостъпно място. ще поровят, погризат и ще се махнат. освен ако не са ви харесали чак толкова :cool:
artmart написа:

Изображение
Ето я гадинката.На моята къща има цяла колония но на мен не ми пречат.През този сезон са доста активни и понеже имам няколко ореха сега плющят яко,че зима иде :yawinkle:
това беше много добро :2thumbs:
vastov - напреднал
cenko6 написа:
Да де ама аз не мога да си представя разрязан на кръст найлон поставен върху отвор на бидон да не увисне надоло от собствената си тежест и то без трохи. Тук май има някаква тънкост.
Ами ,по дебеличък е!И не го режеш до края на бидона ,а само 25-30см.Може и картон да се използва или каквото имаш под ръка.Целта е плъховете да падат живи вътре.Има и друга тънкост: всичко да се прави с ръкавици ,защото гадовете са хитри и подушват човешката миризма.Тогава пращат някой по-млад плъхок да провери и ако с него се случи нещо вече никой няма да припари там. :rolleyes:
Transporterr - специалист
vastov написа:
..вече никой няма да припари там. :rolleyes:
- то не беше ли това и целта :?
vastov написа:
Тогава пращат някой по-млад плъхок да провери и ако с него се случи нещо..
с храна за 3 дена ? :roll: май много филми гледаш :)
vastov - напреднал
Transporterr написа:
vastov написа:
..вече никой няма да припари там. :rolleyes:
- то не беше ли това и целта :?
vastov написа:
Тогава пращат някой по-млад плъхок да провери и ако с него се случи нещо..
с храна за 3 дена ? :roll: май много филми гледаш :)
А,знаеш ли защо отровата за плъхове е със забавено действие?Действа след три четири дни.Аз не гледам филми за плъхове ,но за теб е добре да почетеш за тях.
Transporterr - специалист
да знам, за да може да намери о да има време да се скрие на най трудното и гадно достъпно местенце и като почне да смърди да трябва да обръщаш цялата къща .. :|
Pecatacool - специалист
Колеги какви поражения правят тези животни?

и един въпрос:
Как да се оттървем от присъствие на белка/пор/невестулка, незнам кой е бил апашът?
kuger - майстор
Питаш, цитираните добитъци ли? Ако имаш зайчета, пилета, че и кокошки, моли се тези зверове да ги няма!
Че белките разбутват и покриви.
Когато имах куче на двора, нямах проблеми. Само миризмата му ги гонеше.
А сега имам и лисица-гостенка.
andon1980 - специалист
batman написа:
Знае ли някой как мога да се отърва от семейство съсели, заселили се под керемидите на вилата ми?
И аз имах подобен проблем незнам на кое викате съсел става въпрос за горски плъхове едни като мишки но с големи и рошави опашки.Вечер точно в най хубавото на съня почват или да тичат или да гризат на тавана чуках им с един прът не ги плаши.Взех си отрова за мишки и едно уредче с ултразвук защото като ме няма на вилата бяха срали и пикали върху халищата на спалнята.Повечето тук казват че уреда не действа но аз два пъти го пробвах и съм убеден че работи и то при пряк опит.едната вечер дойдаха съселите и започна врява включвам ултразвука и до 30 секунди се изпариха.Един ден беше спрял тока ултразвука не работи и ми бяха пикали на кухненския плот.Ужасна работа.Също и коте върши работа
kabel96 - специалист
Посочи точно кой уред ползваш да са наясно хората защото на пазара има страшно много ментета.Скоро разглобявах един който уж не работи а вътре само една лампичка.
Аз пък имам 12 котки на вилата и съселите са персона нон грата. Даже и слепите кучета и къртиците вадят от дупките.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Напаст от съсели" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: