• 1
  • 2
Всички въпроси за вилата.
monster18 - специалист
Здравейте колеги ,от скоро започнах да стягам една вила, направих покрива и още много неща но дойде моментът да се свърши и тази работа за която ще ви попитам как да процедирам? Значи на 2 от стените има пукнатини, искам да ме упътите какви стъпки да предприема и какво точно да правя. Благодаря ви предварително .Качвам и 2 снимки за да добиете представа

http://prikachi.com/images.php?images/437/8060437x.jpg

http://prikachi.com/images.php?images/439/8060439f.jpg
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Това си е пропадане. Дай обща снимка


п.с. закачалката и шкафчето са ценни
monster18 - специалист
Сега няма как да ви дам обща снимка само с тези разполагам .Значи аз умувам вариант със копане надолу колкото се може повече под основите на къщата ,слагане на камък и бетон със арматура, отгоре да стане подпорна стена.ако ме разбирате какво имам в предвид ? Пукнатините до колкото знам са от поне 10 години че и повече .Вилата е строена 70 та година от дядо ми !
monster18 - специалист
Само не ми казвайте мнения от сорта събаряй и строй нова нямам нито възможността нито нищо че да строя нова .За това ви питам какви процедури могат да се направят за да се спре до някаква степен пропадането . Благодаря ви предварително :)
LazarGanev - "Велик майстор"
monster18 написа:
Значи аз умувам вариант със копане надолу колкото се може повече под основите на къщата ,слагане на камък и бетон със арматура, отгоре да стане подпорна стена.
Точно така - подкопаваш вилата нацяло (за да няма прекъсване на пояса от камък, бетон и малко арматура по фугите между камъните ) и действаш :wink:. Не слушай какво ти говорят другите, ти знаеш какво да правиш :cool:
kozl - майстор
Да Лазаре, съглаен съм, че точно така ще се разреши кардинално и съществено бързо начина на укрепване :-D Включително и отстраняване на всички пукнатини барабар с носителите им :shock:
Повечето постройки строени без проект и проучване са недобре фундирани. В слаби почви, недостатъчно вкопани основи, неправилно оразмерени фундаменти, при което се получава различно слягане и пукнатни.
Първо трябва да се определи причината за слягането/пропсдането. Като пример - вилата на моя кум се оказа на локално свлачище и се нацепи. Събориха я и я направиха на 15 метра от мястото на старата където на 1,5 излезе здрава основа.
monster18 - специалист
Ами не свлачище не е със сигурност, вилата е на баир и има и други в близост до моята и мисля че трябва след като направя описаните по горе стъпки да сложа и дренажна тръба за да отклоня водата която слиза от баира !
themask - специалист
Хора, недейте да ползвате саркастични съвети, когато става въпрос за подобни проблеми - човекът може да не го разбере правилно и наистина да подкопае основите изцяло и наведнъж :!:

Монстер, най-добре се консултирай с някой конструктор - не е шега това, което се опитваш да направиш и в най-добрия случай може просто да няма нужния ефект.
monster18 - специалист
Не колега аз няма да ги подкопавам из цяло,a а само малко колкото да влезе бетон под тях ако сте ме разбрали .За съжаление не познавам конструктор който може да ме напъти .И затова обмислям това което съм чувал и виждал на други места . Не знам аз и за, това пуснах тема и тук със надеждата да се включи някой колега който е имал подобен проблем и го е решил по подобен начин .
hidrazin - майстор
Трябва ти строителен инженер. Не е задължително да е твой познат. Има достатъчно такива в проектантските бюра.
Това не е нещо за което да получиш съвет от форум, и то от някакви си калпави снимки! Трябва да се прецени на място.
:partyman:
  • 1
  • 2

Тема "Пукнатина на вилата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: