Всички въпроси за вилата.
манихеин - специалист
Имам няколко колчета 8х8 см, заровени в земята, които се налага да нивелирам. Разликата в нивата е до 5 мм. Върху тях ще лежи дървена греда, която ще залепя с "Момент-фикс". Каква смес или лепило мога да ползвам за изравняване, за да не се изрони в последствие?
miliad - майстор
Не вярвам гредата да е толкова права.
Сложи гредата отгоре, виж къде да коригираш и престържи с ъглошлайф с подходящ диск.
С какво да лепиш незнам. Не ми е ясен проекта.
манихеин - специалист
Няма ток на мястото, нямам акумулаторен ъглошлайф, иначе въобще нямаше да питам (чак за толкова ми идва на ума как да го направя). Гредите (около 50 см) са калибровани, погрижил съм се за това. Нивелиране се налага, защото върху всеки две гредички ляга кутия (плодник) на кошер, т.е. - ползвам ги като целогодишно отворени дъна. Ако е разкривено, зейват едни процепи, през които влизат всякакви бели и неприятности. Това е положението. Лепило за гипсокартон дали не би свършило работа, рони ли се от атмосферни условия?
hidrazin - майстор
манихеин написа:
Няма ток на мястото, ....
Закарай агрегат - твой, от приятел, под наем...
:partyman:
манихеин - специалист
За да не се чуди и друг впоследствие: бяха ми останали малко ускорена полиестерна смола и различни фракции кварцов пясък. С тях нивелирах. Получи се здраво, мисля, че в никакъв случай няма да се разрони от слънце и студ. Дървото още не съм го залепил, но разбрах как се прави - разредена смола (с втвърдител) се нанася 2-3 пъти през минута-две, за да попие добре в порите, след което с нормална смола (с втвърдител) се залепя за основата (в случая - кварцов пясък+смола).

Тема "Нивелиране на железобетонни колчета" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: