• 1
  • 2
Всички въпроси за вилата.
kopaiko - специалист
Здравейте майстори.Сложих в кладенеца самозасмукваща водна помпа с полипропиленови тръби ф32, невъзвратен клапан и филтър.Връзките са на холендри1 цол.Прави ми впечатление че във водната струя има мехурчета въздух.Системата е обезвъздушена и като е работила десетина минути пак се появяват малки мехурчета. На какво се дължи това,не че ми пречи но все пак ми е интересно.Не мисля че взема въздух от някъде по смукателната част.Помпата смуче от 3м и вдига на 5м.
kozl - майстор
Щом е смуче само от 3 метра - търси от къде влазя въздух. Може да прави фунийка от малко покритие на вода от смукатела до водното ниво. Затлачена цедка допринася за ефекта - мехурчета.
MamaMy - майстор
Снимай тръбите и снадките, че някои видове не са подходящи. :wink:
hrpankov - специалист
....3м+5м=8м...плюс тънък маркуч = кавитация.... сложи по-дебел маркуч...
kozl - майстор
Тия 5 м след помпата ги махни от сметките. За смукателната височина = 3 м геодезична височина плюс спадане на нивото плюс загубите в напор, вследствие движението на водата, които никой ги не знае колко са.
hrpankov - специалист
.....айде сега GPS-а ще включваме, :-D :-D картата ще гледаме :? :? ... човека каза: "дига го на 5м"!... сложи му тогава вертикално една тръба 40-50м и не мехурчета, пара ще излиза!.... :finga: :finga: :finga:
kopaiko - специалист
Нека поясня:Филтъра е чист,нивото на водата над смукателя е 1м.Всички тръби са ППР Ф32.На смукателната част има 2колена на 90 градуса и на нагнетателната също 2.Маркуча след трабата е ф25 вътрешно само имаше една снадка на маркуча която е около ф18 вътрешно.Ще сменя маркуча утре и ще пробвам пак има ли мехурчета.И още един въпрос,тези 35м дето ги пишат за напор на водата за какво се отнасят .Не ми се вярва да е за височина.Помпата е Румънска ,Васеркьониг 600w.
kozl - майстор
Понеже в нета нищо не излиза на името дето си посочил потърсих характеристики на самозасмукваща водна помпа с еквивалентна мощност. H-Q диаграмата има максимум на напора 32 м, обаче в тази точка дебита е нула. При 15 м напор дебита е 1,5 куб.м/час=0,42l/s.
Монтирай на изхода на помпата манометър и по отчетеното налягане, като добавишпи смукателна височина към 5-6 м може по кривата да се ориентираш колко е дебита.
Желателно е по смукателната част да имаш минимум чупки и снадки. Вакумметър монтиран на смукателната страна ще те ориентира какво се случва в смукателя.
estorm - специалист
Да не пускам нова тема за нещо дребно ще питам тук. Моля автора да ме извини
На малка вибрационна помпа опасно ли е за нея да и намалям дебита?
Става дума за период от 10на мин. За основно поливане си имам ротационна, но понякога за кратко ми е по удобна тази. Например поливам с пистолет и на моменти трябва да пръска едва едва.
  • 1
  • 2

Тема "Въпрос за водна помпа." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: