Всички въпроси за вилата.
Здравейте!
Имам два сондажа, в единия помпата е изтървана заедно с маркуча от предишния собственик, дълбочината е към 7-8 метра, а може и повече. Не съм сигурен в дълбочината. В него има повече вода. Във втория има по- малко вода, но ненадейно завчера вадейки помпата нещо се заклещи и не може да помръдне. Не е много на дълбоко, защото осветявайки със силно фенерче я виждам. Как бих могъл да извадя и едната и другата, защото сега нямам никакъв източник на вода, освен питейната, но с нея ще излезе много скъпо поливането?!
LazarGanev - "Велик майстор"
Верният ход е копане (на кладенец). За такава дълбочина просто няма какво да се колебаеш!
pipilica - майстор
И колко е диаметъра на тези кладенци та се е запънала помпата и кви помпи има вътре.
Става въпрос за два сондажа с отвор ПВЦ тръба, не съм я мерил, мисля чее ф110. Обадих се на предишния собственик, каза ми по памет, че не са 7-8 метра, а цели 22 или 25 метра, което доста усложнява ситуацията. Ползвани са само вибрационни помпи- тип "Бибо", едната е с изпуснат маркуч вътре, другата изгоря и вадейки я се заклещи някъде в началото, защотот, както споменах по- горе- може да се види, като се освети с фенерче! Какво може да се направи от тук нататък, как биха могли да се извадят евентуално?!
LazarGanev - "Велик майстор"
Сондажа може да е 20м, но щом водата е на 7-8 аз бих изкопал нормален кладенецна 9-10м, а бибо не бих ползвал въобще, защото уврежда сондажа и кладенеца с вибрациите си
Krass - майстор
С яки рибарски куки. Пускаш долу и дано се закачи. И въжето да е яко.
kozl - майстор
Дано не са хващали тръбите с рапидки една за друга, че тогава голям проблем при спущане и вадене на поми.

Тема "Помощ за водна помпа?!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: