Всички въпроси за вилата.
lyki - специалист
Ето обещаните снимки..

Прикачен файл

IMG_4919.jpg
общ вид отгоре..
IMG_4919.jpg (236.31 KиБ) Видяна 21164 пъти

Прикачен файл

IMG_4921.jpg
поглед от долу
IMG_4921.jpg (242.8 KиБ) Видяна 21164 пъти

Прикачен файл

IMG_4924.jpg
розетката и ножа
IMG_4924.jpg (92.82 KиБ) Видяна 21165 пъти
lyki - специалист
Ето розетката под друг ъгъл ,за по нагледно:)

Прикачен файл

IMG_4922.jpg
IMG_4922.jpg (106.35 KиБ) Видяна 21163 пъти
PIP - майстор
Ще си отрежеш краката бе човек :shock: с тоя 'правен' от незнайна стомана нож си представям биенето от дисбаланса, да не споменавам че няма и 'тяло' дето да го спре, ако изхвръкне. На мен ми се е чупил нож на фабрична професионална хонда косачка и добре че е мислено за всичко иначе не ми се мисли какво можеше да стане.
lyki - специалист
PIP написа:
Ще си отрежеш краката бе човек :shock: с тоя 'правен' от незнайна стомана нож си представям биенето от дисбаланса, да не споменавам че няма и 'тяло' дето да го спре, ако изхвръкне. На мен ми се е чупил нож на фабрична професионална хонда косачка и добре че е мислено за всичко иначе не ми се мисли какво можеше да стане.
Ти май си решил да ме плашиш:).Вече 8 години кося чимовете на вилата с тая косачка ,даже и децата като по малки също косяха .
Моторчето е 180W и не е мощно ножа е от ресор и почти винаги се удря в камъните или бордюра но не се чупи а просто спира и го отместваш.Ножа е достатъчно тежък за да действа като маховик и помага на двигателчето.
В по долната тема съм обяснил от какво и как съм я направил .
Не очаквано добре си паснаха мощност/обороти и тежина на ножа.
А за вибрацийте не бери грижа постарал съм се да си балансирам но
жчето,но няма да ти обяснявам как ,защото усещам че няма да ме разбереш:)
ivtabov - специалист
Това чудо може ли да коси,например леко забравена трева (висока 60-80 см) или само подстригва добре окосени ливади? :?:
b.todorov - помощник
lyki написа:
Ето обещаните снимки..
Такава косачка аз също съм си направил с тази разлика ,че имам предпазител от ламарина заварен на плота. Той служи да ме предпази при косене от евентуално счупване на режещия нож. ТБ го изисква.
ivtabov - специалист
ivtabov написа:
Това чудо може ли да коси,например леко забравена трева (висока 60-80 см) или само подстригва добре окосени ливади? :?:
Към Lyki

Нещо обидно и некоректно ли има във въпросът ми, че се въздържаш от отговор?
lyki - специалист
Сори ivtabov ,че си останал с такова впечатление :wink: няма такова нещо.
Просто не ми се е налагало да кося такива треви .Косилсъм прерасал раиграс около 35-40 см.него го коси.Чимовата трева в моя двор също,но мисля такива големи треви с бурени които са жилави с това не би мокла да се справи, не мисля че и фабричната би могла да коси такава трева . Такава трева би могла да коси косачка с мощноста и оборотите на фуражомелка ,а това би било много опасно.Или такава дето косят с нея ливадите за сено.Раиграса е крехък и просто излиза на силаж от нея , но попаднели някой дълъг жилав плевел ,просто се увива на ножодържача и тормози ел.двигателчето.
anton_ss - специалист
Абсолютно съм съгласен Lyki .И аз имам точно такава ,по принцип де.
JOUO - специалист
Браво градски екстра машинка си направил :)

Тема "Самоделна косачка.." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: