• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Всички въпроси за вилата.
самоход - специалист
bridge написа:
Колеги, да направя обратна връзка.
Купих тази стайна антена с усилвател: http://www.bgdomakinq.com/data/31/DSCI4126.JPG
И нищо. Сигнал 0% на вилата. Изпробвах я и в София, хваща само 3 канала (в които не влиза БНТ). Не мога да си го обясня - в антената ли е проблема, в декодера ли. Най-странното е, че преди година, само с малката антенка, която върви с декодера - имаше сигнал (на вилата говоря), но от време на време насичаше. Сега - абсолютно нищо? Някой да не го заглушава нарочно, за да се вържеш на "кабелна"? Вече не знам какво да си мисля. Защо преди имаше обхват, а сега хората са принудени да плащат на кабелните оператори за нещо толкова елементарно като гледането на първа програма?
....ми при нас такава работи, обаче е светлосива. За този черният модел....не знам.
romanpm - майстор
Видно е че почти има покритие : http://www.predavatel.com/bg/karta/tv_networks :wink: поставете външни антени
самоход - специалист
Покритие има, ама няма сакънтия!
СакЪнтията е родопски термин за нещото без което другото дори да е нагласено до последно и не тръгва!
Та, точно това го няма ........
самоход - специалист
Добре, де, извинявам се за сакЪнтията, която в случая има чисто физическо измерение.
Каква ще да е тази антена, която да работи съгласно рекламите на производителя и идейните насоки по форумите навсякъде из България „мощно“?
Да разгледаме МУКС 3: за район Варна/Добрич излъчва на 27 канал 522 Мхц, а за район Ст. Загора/Сливен на 64 канал 818 Мхц и между тези две честоти в другите райони на страната. Разликата в дължината на вълната е приблизително двойно. Този диапазон /от 27 до 64 кан./ е около 300 Мхц и който иска, нека да познае в кой точно град/село ще работи дадена антена. Ситуацията с МУКС 2 е същата.
Ако размерът на вибратора е такъв, че за 818 Мхц вълновото съпротивление е 75 ома, то същият вибратор за 522 Мхц ще е с вълново съпротивление около 20 ома.
Ако размерът на вибратора е такъв, че за 522 Мхц вълновото съпротивление е 75 ома, то същият вибратор за 818 Мхц ще е с вълново съпротивление около 190 ома.
.....или се избира среден размер за около 650 Мхц да е 75 ома и каквото и където излезе...
Сигурно може да се обясни и по-добре, но аз не знам как.

При силен сигнал работата е ясна: яйцата в кошницата, кошницата в хладилника!
Антена би следвало да се изработва за дадени честоти/особено за тв-прием/! Т.е., проверяват се излъчваните канали в района, сяда се, налива се каквото душа иска, плюмчи се молива и започват сметки.
Практиката ми по създаване на антенно-фидерни устройства до този момент показа, че решението е не да се „гони“ широколентовост, а да се правят сметки за изпадане в резонанс на антенно-фидерното устройство на две честоти /два МУКС-а, канала/. Да, за София и околности са три. .....Ми тогава, сметки за три /или повече/.

Може и да съм крив в горните съждения и не ангажирам никого с тях.
monster18 - специалист
Аз съм сложил една външна антена от по новите и си хваща перфектно само дето няма 1 музикален канал в тази цифрова телевизия ама как да е :)
самоход - специалист
А, ми на 64-ти канал ефирно върви The Voice - музика всекаква, ма няма кючеци...... :cool:
monster18 - специалист
Как го намерихте този музикален канал като са общо 8 на брой и нито 1 музикален ?
nikolovvd - майстор
Ами като не пишеш от къде си ще се чудиш как ги намират.
Човека е от София и си гледа от неговата камбанария, а аз съм от Видин и си гледам от моята.
Ако сигнала е слаб и цифровия приемник поддържа активна антена, т.е. през антенния си вход пуска постоянно напрежение, може да се сложи антена с вграден усилвател - активна антена.
Дори и тогава може да не се получи, ако цифровия приемник подава 5V, а антената работи с 12V.
Както се казва - Козата си сака пръч!
fedoracore - напреднал
здравеите с тези антени дали ще хващам някои програми на вилата ..стават ли за нещо
-ето линкове http://www.emde-electronics.bg/%D1%82%D ... e3416.html
и другута
http://stoichkovi.bg/products/product_details/3833
plamen6703 - майстор
Дали ще можеш да приемаш телевизионен сигнал на вилата си с тези антени е Божа работа. Никой не знае дали имаш телевизионен сигнал на вилата си и колко е силен сигнала. Единственият начин да се ориентираш каква антена ти е необходима е да се огледаш около теб дали се приема ефирна телевизия и да видиш какви антени се ползват в района, да си купиш от същите или по-добра от тях! :partyman:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Каква антена за цифрова ефирна телевизия на вилата?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: