Всички въпроси за вилата.
ivouz - специалист
Имам един нежелан гостенин на тавана ,вероятно невестулка .Имах гнездо на врабчета сега ги няма от 4 седмици виновника е ясен!Мислех че си отиде.Сега лястовици си изградиха гнезденце
и им се радваме много.Обаче тупуркането горе пак се появи .Качих се горе и го видях звера но,
нещо не ме базари не го е страх ,стои на 3м. и ме гледа.А мене ме е страх за птиченцата че ще ги затрие.Чувал съм че, не трябва да се закачат но....Помогнете с идеи как да го изгоня?
Представлява нещо таково но с по тъмна козина и няма бяло по корема.

Прикачен файл

images.jpg
images.jpg (5.99 KиБ) Видяна 3054 пъти
lov - майстор
Жива бялка си е вероятно не си го огледал добре.Невестулката е доста подребна с разлика дори в оцветяването дори може да я объркаш с плъх. Тя е по прикрита за разлика от бялката която е дори нахално любопитна. Може да е чисто съвпадение но аз в момента имам същия проблем в една къща. Ловец съм и съм ловил много бялки с капан от PCV тръба дори стъкнах една но явно имат много храна в момента и миризмата ги плаши. Трети ден яйцето си е там и не са правени опити да се вземе. Зимата и глада явно са си казвали думата. Едно две денонощия и е вътре. Цяло котило защото ги видях на купчина като се гонят и играят което е и любимо занимание дори и на възрастните. От една страна е хубаво да не се пипат защото забравяш за плъхове и мишки. Единствената поразия която правят е че могат да разместят цигли и капаци каккто е при мен. Та и птичките е хубаво нещо но ако нямах тези чроблеми не бих ги пипал. Заселят ли се на едно място докато има храна и удобства трудно се гонят. Та или капани или отстрел.
Последна промяна от lov на пон юли 06, 2015 12:34 pm, променено общо 1 път.
ivouz - специалист
Капана с тръбата наземята да ,ама на тавана ....Нещо димка ,шум няма ли да го изгони?
В смисъл ако кача тонколона и му пусна Юрайхип за една седмица дали....?
forski - специалист
И аз имам, но точно заради мишките и плъховете не ги закачам, обаче при мен вилнеят из плевнята и чат-пат по-тавана!
EDI - майстор
От миналата година и в нашия квартал в Ямбол се появяват такива гадинчици, не знам точно какво са, нощем редовно ги гледам да си играят на един плосък покрив на комшиите.На съседния покрив има някаква конструкция и една сдухана комшийка явно е разбрала, че минават и навързала червени парцалчета по конструкцията си.Ма не им прави впечатление, като гледам :lol: .Само преминават покрай нас, живеят явно наблизо в един училищен двор.Училището не работи от години и никой не поддържа двора и градината му, та явно си живеят на воля.Два броя съм виждал да се гоничкат.Понеже покрива е с битумни рула, като минаван топуркат като коне и вечер често се търкалят по него, явно ги кефи много.Но не закачат нито котки, нито кокошките на други комшии, по запустелите дворове в района явно си търсят мишки.
lov - майстор
Че то с такава музика може и мен да ме намериш на тавана :) или да събереш още повече фенове. :supz:
В интерес на истината не знам. То няма животно което да не обича тишината и спокойствието но доста се изписа за това животинче че бързо се е адаптирало и социализирало и все повече завзема територия в населените места. Аз също доста чесо съм виждал по нощите в града бялки. В интерес на истината в тая къща на първия етаж се живее постоянно а 2-я и 3-тия са строителна площадка. Има и постоянно движение на хорс и самонда се поуспокои малко и ги чъвам ка се гонят из сачаците.. Това означава че хич не им пука от нас. Ма пробвай може и да не обичат рока. Може да се окажат музиални инвалиди. :weedman:
ivouz - специалист
Мене по ме е страх да не изгоня хвъркатите че,ще имам проблеми с другите членове на семейството ми.Ама ще го почна първо с Скорпионс пък после ако свикне ще му пусна Глория
от нея ще избяга.
Аз пък се гордеех с покрива че,съм го направил" непревземаем ". А ,нали не се котят по покривите ?
egomen66 - майстор
Първо открий от къде влиза в тавана. Използвай нафталин за да я прогониш. Чувал съм и за ярко червена кърпа .Плаши се от този цвят. Но трябва да откриеш от къде влиза. Иначе пак ще се върне. :yawinkle:
Andri01 - майстор
Качи тъщата на тавана за 1 час и повече няма да го видиш добичето !Ако искаш-давам под наем/ 1 бира/ чешит тъща...гарантира резултат!/ иначе аз връщам 1 каса!/
egomen66 - майстор
=D>

Прикачен файл

tasta.png
tasta.png (93.92 KиБ) Видяна 2842 пъти

Тема "Неканен гост!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: