Всички въпроси за вилата.
Привет на всички колеги.От доста време следя форума и крада идеи.Накрая реших да започна и аз с моя кът за отдих.Ще се радвам да помогна на някой,който е решил като мен да си го прави сам!Прилагам доста снимки по етапно на развитието,първо беше бетона 6-7 приятели и плочата е налице с размери 5 на 5(около 230 лв за пясък и цимент).Навеса е с размери 5 на 3,8 метра,ниската част е 2,20 високата 2,60 на разстояние 3 метра.
След това дървения материал,използвах греди 12 на 12 и ребра 10 на 5,отгоре е ламперия 7 връзки(около 500 лв за дървен материал).Подпорите на гредите ги правихме с един приятел,за захващането съм използвал винтове 6 по 180 за гредите и 4 по 3,5 за ламперията,около 120 лв излязоха винтовете,лака и препарата за импрегниране с който намазах рендосаните греди(на гредите сложих външно и планки за застраховка).
Преди да излеем бетона под конец наредих желязо от пружина на креват(заварих и по два мустака(планки) за усилване),за които после захванах с шпилки гредите.За покриване първо бях намислил да лепя битумни керемиди,но се разубедих и взех метални керемиди с матово покритие на цена от 16,50лв квадрата(било по-добро от гладкото)около 370 лв излезе ламарината с винтовете.Не съм правил скара директно ги захванах в ребрата.За барбекюто и плота купих 400 тухли втора ръка на 10 стотинки,и развалих една акумулираща от която взех тухлите излезе около 80-90 лв с хоросана.
Огнеупорните тухли зидах с кал,останалата част от барбекюто е зидана с хоросан и малко цимент.Отдолу на плочата залепих отново с кал изолационни плочи от акумулиращата печка.На плота има оставен отвор за мивка която още не съм сложил,пред нея бях зазидал половин колело от каруца което в последствие махнах(не ми харесваше) и зазидах цяло.Пейките са от стари талпи,за облегалка челна дъска:).Плота съм замислил да му залепя гранитогрес,а на барбекюто естествен камък.

Има още доста работа,но като цяло се вижда края.Да вметна само ,че за пръв път зидам и се занимавам с конструкция на навес :)

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
шоп - майстор
Едно голямо БРАВО от мен!
Ако наистина правиш дървена конструкция за първи път и зидаш тухли за сефте си се справил отлично. Много "майстори" работят по-калпаво.

Единствено тези усилващи планки мен лично ме дразнят и не бих ги сложил. Предполагам може и без тях шом си ползвал винтове 6/180. Идеята колело от каруца да се използва за кофраж на барбекю според мен е блестяща!

Наздраве! :partyman:
egomen66 - майстор
Не те ли притеснява , че зимата ще тръгне този сайвант на някъде. Иначе адмирации за желанието ти , да си направиш нещо сам. Ще посрещаш гости и майстори за саниране на къщата. :yawinkle:
Изобщо не ме притеснява ,че ще тръгне.Със скромните си 100 кг не мога да го мръдна.Саниране ще има догодина...
l_bonev - специалист
Вържи си попа да ти е мирно селото и сложи поне на ъглите по една циганска скоба.

Тема "Навес с барбекю" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: