Всички въпроси за вилата.
Dewalt - специалист
Днес бях на измерване
И оказа се:
- къщата от най високата си част е наклонена 6,5 см
- постройката която е на един етаж до тоалетната от най високата си част - 11 см
- тоалетната е потънала с има няма 17 см - това показва нивела,нея няма как да я измеря
Готови са и резултатите от взетите проби на почвата - глина на 88%.Взимани са от няколко места в парцела.
През седмицата успях да заведа 3 независими лица - 2-ма инженери и един геолог
И имам 3 версии както ще се сетите :rolleyes:
1-та:Събаряне на етаж 2 и вкопаване на метални колони на дълбочина минимум 1 метър под основата.Въпросните колони се връзват с метални Н образни греди които стъпват на тях и служат като подпора на горната плоча на първи етаж.
2-та: Нищо не се събаря - бият се 6 колони и се правят пояси,подменя се дограмата и се правят П образни укрепвания в всички стай
3-та - на геолога.Не е добре положението но.....изкарала е около 30 години,няма да има проблем още толкова.Е може да се понапуква от време на време някъде и да има някой наклон или пътека която да кънти на кухо
Честно казано предпочитам да заложа на поне 50% сигурно и да избера вариант 1
kozl - майстор
Аз мисля, че най-важното е да се конкретизира има ли движение на земен масив или поради слаба земна основа сградите слягат.
Ако наклоните на стените са в една посока и не само на сградите в твоя имот това е основателно доказателство, че масива се движи.
И така нищо конкретно не пишеш за причината - само идеи за укрепване, в които липсва най-важното - основи и стъпки на основите. Та тия колони къде и как ще предават товара на земната основа :?
Ако основите слягат, потъват равномерно сградата няма да се наклони, ще се сниши спрямо терена. Когато слягането е неравномерно сградата на единични фундаменти се цепи веднага щом слягане усети. На ивични - според зависи от здравината и коравината на фундаментите.
Какво казаха идженерите за подпряната плоча :?:
tanosliven - специалист
Колега,Dewalt ,след като имаш фирма която се занимава и със събаряне на къщи трябва да си наясно какво означава и какво е решението за такива отклонения.
В горния пост колегата Kozi казва ясно за основите и какво става ако те не са наред или липсват.
Hoвoceлckи - майстор
Казвам дректно мнението си, ако ти прозвучи обидно - кажи
, ще го изтрия и ще ти се извиня! Хванал си се да изкараш пари от сфера, в която ни си вътре. Няма лошо (на всеки се налага да импровизира понякога)! Хубаво е, че питаш. Не е добре, че набързо гепваш устройващия те вариант. Има ли активно движение, какво?! Наливайки бетон вдигаш не съвсем обосновано масата, което не е сигурно дали няма да се прояви с отрицателен ефект. Изкопните работи също не са безобидни в такива нестабилни терени. Питаш - изказвам мнение: откажи се от всякаква дейност (препоръката на геолога за мен е най-истинска). Ако се захванеш, внимавай какви отговорности ще поемеш. На този терен ... да те не вкарат в затвора! Пак казвам - лично мнение!
Dewalt - специалист
Пак казвам - от това няма да изкарвам пари
Въпроса е дали да наливам мои в него?За мен си е.
Ще има движение е ясно - до няколко дни трябва да разбера какво и на къде - ще се произнесе човека
Относно мнението ти - няма смисъл да го редактираш или триеш - нормално си е
Подпряната плоча - по принцип са ОК с това стига да е направено като хората
nikolovvd - майстор
Една ЛУДА идея!
А защо да не подкопае по-високия край и къщата сама да се намести? :?
После вече колони и укрепване на основите.
Dewalt - специалист
Мислил съм си го
Не съм наясно какъв ще е резултата по принцип но като идея не е лошо да се пробва
Според мен ще потъне малко - изцяло
Което принципно не е фатално стига да няма последствия после
ivouz - специалист
Тя идеята е луда!
Но ,не бъди луд да правиш!

Тема "Наклонена къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: