Всички въпроси за вилата.
Dewalt - специалист
Емоция има - въпреки че не е наследствена
Имота е свързан с мен по друг начин и е удобен за мен по ред причини
Ясно е че ще има разходи - още от самото начало,с трици маймуни не може да ловиш
Но поне да се мине колкото се може по евтино и да стане по надеждно и здраво
Ако някои ден реша да го продавам ще измисля как да го отремонтирам по на бързо и по евтино но не това е идеята
Усилия ще положа наистина наи малкото защото лично аз смятам че си залужава
VLADO66 - майстор
Ето ти една експертиза на подобен случай.Мерките/особено забивните пилоти и дренажа/ хич не са евтини
http://vestnikstroitel.bg/analysis/6568 ... strukciya/
Dewalt - специалист
Благодаря
В интерес на истината очаквах да прочета нещо подобно но това беше повече от изчерпателно
След като го прочетох открих доста прилики и получих доста отговори.Такива за които щях да питам отделно поне с мнение да не казвам и с тема.
Единствената разлика обаче е че тук само 2 къщи са с изгребни ями.Останалите са на дупка която вероятно е непоголяма от варел като обем.
Ясна е работата - ще падне бачкане и то силно,както се и предполагаше.
Хубаво е че имам доста от материалите и тези които ще трябва да си набавя не са кой знае колко много и като средства и като обем.
kozl - майстор
Dewalt,
Там де има въглища земната основа е слаба и лесно подвижна. Така открития рудник на ТЕЦ Марица 3 направи табан с разкривка от земна маса. Табанът натежа и земните пластове се нагънаха като козината на Шар Пей. Засегнатите къщи не оцеляха.
Пишеш за денивелация 22 см. На колко метра хоризонтално разстояние е 22 см? Мерил си вероятно на настилката на 1 етаж. Плочата на втория етаж има ли наклон? Видях на снимка подпряна плоча. Пукнатините на бетоновите пътеки са обичайно явление в глинести почви. Когато се прави сериозна бетонова настилка под нея се полага уплътнен трошен камък, настилката се армира. Предполагам пътеките на снимката са от излят неармиран бетон директно на земята.
Тухла 4-ка не е носеща единица. Напоследък глината свърши и тухлите ги правят от кой знае кво. Резултата - като се намокрят и се разпадат. Така че вече на тухлите не може да се разчита като за носеща к-ция.
Тоалетната и тя наклонена. Ма вземи ги премери наклоните с отвес, както ти писаха. На колко височина - колко отклонение от отвеса?
Основите ивични ли са? От какъв материал са? Ако са бетонови или стоманобетонови и по тях няма пукнатини, това означава, че постройката се мести компактно, което е много малко вероятно. Той така разправяше и братовчеда за напуканата си къща, но като поровихме в мазата и открихме я пукнатината. Педята ми влизаше в нея странично. Т.е. към 4 см.
Hoвoceлckи - майстор
Фирмата с доста широка строителна дейност, която рекламираш с подписа си, питал ли си я за проблема си?
Dewalt - специалист
Не съм мерил с отвеса но ще го направя
Плочата на втория етаж няма денивелация
На първия етаж е тази денивелация при дължина около 9-10 м
Пътеките са правени с армировка - само хоризонтална и няма камък под тях
Между другото още един съсед се оплака че пътеките са му така и като надигнахме неговата - без армировка,без чакъл и отдолу пукнатини колкото юмрук
Имало е много вода пролетта и сега почвата се е нацепила
Основите нямам идея какви са но за здрави - няма напуквания иначе и мазето е празно,като най ниска точка в него няма пукнатини
Фирмата в подписа е моя
kozl - майстор
Dewalt написа:
Не съм мерил с отвеса но ще го направя
Плочата на втория етаж няма денивелация
На първия етаж е тази денивелация при дължина около 9-10 м
А това на 1-вия етаж плоча ли е или настилка и кое е подпряно отдолу на една от снимките?
Е сега ми стана любопитно на единия етаж с наклон на горния -не. Ако това долу е настилка и е пропаднала :? Или кофража се изкривил :? Ако се мести едната плоча как другата не :?
То че има слаби почви - да, ама в Поморие застроиха в блатото и вече май са го превзели. Въпроса е дали има свлачище, т.е. движение и преместване на значителни земни маси или е само слаба земна основа :?
Глинестите пластове не са поднодящи за фундиране и това е причината геолозите да искат да се копае до "здрава основа".
В зависимост от влагата глината си променя обема и туй де тежи отгоре ще шава, ама според зависи вида на основите и товара в-тях. Те за тва при кекави пластове за фундиране -фундаментна плоча, пилоти. Ама на свлачище и тва не е от полза, според зависи мощността на пътуващия пласт.
VLADO66 - майстор
В Поморие построиха един хотел на края на бунгалата и се вижда с просто око че се е наклонил.Чудно но още приема туристи,пък е и незаконен.
kozl - майстор
Владо, тоя ще го туриме в графата "незаконно наклонени" :lol: :lol: :lol:
VLADO66 - майстор
Чудно ми е само водата в баните как се оттича :lol: :-D

Тема "Наклонена къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: