Всички въпроси за вилата.
Garibaldi - специалист
Здравейте колеги,
някой може ли да сподели читав майстор за направа на градинска беседка и зидане на барбекю (евентуално с пещ) за гр. Варна и околностите.
Беседката е класическа: циментова основа 6 х 3,5м с една стена от зидария от тухли и дървен покрив с битумни керемиди.
Бетонната част е направена.

Още един въпрос: коминът на барбекюто трябва ли да е прав (т.е. да излиза през покрива) или може да кривне и да минава покрай челната дъска, по късата страна на беседката. Идеята ни е да направим първо беседката после барбекюто.

Предварително благодаря за съдействието.
шоп - майстор
Garibaldi, форума е направи си сам. Нямаш ли вяра в себе си да направиш сам това което искаш?
Garibaldi - специалист
Не е само до вярата- аз я имам и голямо желание имам да си правя нещата сам, въпреки, че досега не съм правил дървена конструкция. Времето не ми стига, а и нямам приятели, който да помагат- всеки работи, не му се занимава с подобни истории.

Искат ми за цялата постройка 5000лв. (с ДДС, материали+труд- това през фирма). Реално бетона е направен, остава дървената конструкция с покрива- те са 3000лв. Струва ми се, че със селска бригада, сумата ще е по- малка. Не съм убеден за качеството обаче.

Е затова искам да имам малка бригада под ръка:)

Иначе беседката изглежда така (стената в ниската част при мен е плътна):

Прикачен файл

Вариант 11.jpg
Вариант 11.jpg (54.13 KиБ) Видяна 4194 пъти
Hoвoceлckи - майстор
За мен това е навес. Всеки му се ще да оправи дявола както си хвърчи, но будалите поизмряха .. от глад. Верно, хлебец си склонен да им дадеш, ма в тоя занаят не стига, требе си сериоизна храница :wink:
Garibaldi - специалист
Hoвoceлckи написа:
За мен това е навес. Всеки му се ще да оправи дявола както си хвърчи, но будалите поизмряха .. от глад. Верно, хлебец си склонен да им дадеш, ма в тоя занаят не стига, требе си сериоизна храница :wink:
Какво имаш предвид: да се захващам сам или да се доверя на фирма.
Ако има ръководство или нещо, което да прочета как се правят дървени конструкции, вярвай ще го изчета и сам ще го сглобя:)
Hoвoceлckи - майстор
Ето тук например. Изобщо има доста писано в този форум пък и не само в него. Ако се навиеш да си го правиш и задаваш конкретни въпроси, сигурен съм, че ще получиш удовлетворяващи отговори.
Казваше, че си много зает. Това предполага, че изкарваш добри пари. Ако е така, по-добрият вариант е да си наемеш фирма професионално занимаваща се такива работи без да се опитваш да минеш тънко. Това не пречи да поискаш повече оферти. Когато се спреш на кякоя, може попиташ тук някой дали я е ползвал.
velinsl - специалист
Garibaldi написа:
въпреки, че досега не съм правил дървена конструкция. Времето не ми стига, а и нямам приятели, който да помагат- всеки работи, не му се занимава с подобни истории.
Това основният проблем... на града(нищо против).

1. Попрочети малко теми, снимки, погледай в ютюб как става. Има не малко клипчета и информация в нета.
2. Намери 1-2 дружки(не може да няма) и за тези пари не само ще си направиш нещо САМ, но и ще научиш нещо ново, интересно и приятно и ще останат пари.
3. Материалите, които ти трябват купувай от малки магазинчета. Когато там опишеш какво ти трябва всеки ще ти обясни и ще ти даде насоки без да ти се присмиват. (поне така е където аз съм ремонтирал, но не във Варна)
3. След края на градежа удоволствието, че си направил нещо "САМ" и научил нещо ново, макар и не толкова хипермегакачествено, ще е доста по-голямо от задоволството от направеното нещо за теб от бригада.

Тръпката е друга, различна. Дано да го разбереш.

ПС: Едно една тема с нагледни материали и за теб
viewtopic.php?f=21&t=51208.

Аз ще си я разгледам за мене си от чисто любопитство, но ти чети и попивай. Едва ли ще ти е проблем да ковеш, пробиваш, завиваш видии и лакираш.
Велине, сине на ....
Човека иска съвет, а не теория на общия лаф :)


velinsl написа:
Garibaldi написа:
въпреки, че досега не съм правил дървена конструкция. Времето не ми стига, а и нямам приятели, който да помагат- всеки работи, не му се занимава с подобни истории.
Това основният проблем... на града(нищо против).

1. Попрочети малко теми, снимки, погледай в ютюб как става. Има не малко клипчета и информация в нета.
2. Намери 1-2 дружки(не може да няма) и за тези пари не само ще си направиш нещо САМ, но и ще научиш нещо ново, интересно и приятно и ще останат пари.
3. Материалите, които ти трябват купувай от малки магазинчета. Когато там опишеш какво ти трябва всеки ще ти обясни и ще ти даде насоки без да ти се присмиват. (поне така е където аз съм ремонтирал, но не във Варна)
3. След края на градежа удоволствието, че си направил нещо "САМ" и научил нещо ново, макар и не толкова хипермегакачествено, ще е доста по-голямо от задоволството от направеното нещо за теб от бригада.

Тръпката е друга, различна. Дано да го разбереш.

ПС: Едно една тема с нагледни материали и за теб
viewtopic.php?f=21&t=51208.

Аз ще си я разгледам за мене си от чисто любопитство, но ти чети и попивай. Едва ли ще ти е проблем да ковеш, пробиваш, завиваш видии и лакираш.
velinsl - специалист
Кой си ти и за какво се бориш?
ginevs написа:
Велине, сине на ....
Човека иска съвет, а не теория на общия лаф :)


velinsl написа:
Garibaldi написа:
въпреки, че досега не съм правил дървена конструкция. Времето не ми стига, а и нямам приятели, който да помагат- всеки работи, не му се занимава с подобни истории.
Това основният проблем... на града(нищо против).

1. Попрочети малко теми, снимки, погледай в ютюб как става. Има не малко клипчета и информация в нета.
2. Намери 1-2 дружки(не може да няма) и за тези пари не само ще си направиш нещо САМ, но и ще научиш нещо ново, интересно и приятно и ще останат пари.
3. Материалите, които ти трябват купувай от малки магазинчета. Когато там опишеш какво ти трябва всеки ще ти обясни и ще ти даде насоки без да ти се присмиват. (поне така е където аз съм ремонтирал, но не във Варна)
3. След края на градежа удоволствието, че си направил нещо "САМ" и научил нещо ново, макар и не толкова хипермегакачествено, ще е доста по-голямо от задоволството от направеното нещо за теб от бригада.

Тръпката е друга, различна. Дано да го разбереш.

ПС: Едно една тема с нагледни материали и за теб
viewtopic.php?f=21&t=51208.

Аз ще си я разгледам за мене си от чисто любопитство, но ти чети и попивай. Едва ли ще ти е проблем да ковеш, пробиваш, завиваш видии и лакираш.
Учих те на служба в Сливен
velinsl написа:
Кой си ти и за какво се бориш?
ginevs написа:
Велине, сине на ....
Човека иска съвет, а не теория на общия лаф :)


velinsl написа:

Това основният проблем... на града(нищо против).

1. Попрочети малко теми, снимки, погледай в ютюб как става. Има не малко клипчета и информация в нета.
2. Намери 1-2 дружки(не може да няма) и за тези пари не само ще си направиш нещо САМ, но и ще научиш нещо ново, интересно и приятно и ще останат пари.
3. Материалите, които ти трябват купувай от малки магазинчета. Когато там опишеш какво ти трябва всеки ще ти обясни и ще ти даде насоки без да ти се присмиват. (поне така е където аз съм ремонтирал, но не във Варна)
3. След края на градежа удоволствието, че си направил нещо "САМ" и научил нещо ново, макар и не толкова хипермегакачествено, ще е доста по-голямо от задоволството от направеното нещо за теб от бригада.

Тръпката е друга, различна. Дано да го разбереш.

ПС: Едно една тема с нагледни материали и за теб
viewtopic.php?f=21&t=51208.

Аз ще си я разгледам за мене си от чисто любопитство, но ти чети и попивай. Едва ли ще ти е проблем да ковеш, пробиваш, завиваш видии и лакираш.

Тема "Майстор за градинско барбекю-гр. Варна" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: