• 1
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
Всички въпроси за вилата.
tuninghuman - специалист
.......доста време зимата не успях да действам по проекта , но тези дни се приключи с гранитните павета най-накрая. #-o #-o #-o #-o Следващата доста голяма и важна задача 6е са 90кв бетонови павета за да изляза веднъж и завинаги от калта. Много обаче се колебая какво да положа - дали да са бетонови павета или ... дори незнам към какво друго малко по-бюджетно бих могъл да се ориентирам.

Изображение
Изображение


искам ето такава по семпла шарка сякаш но ще видя какво ще ми предложи пазара ... дърпаме настрана зверската BMW Alpina разбира се :)

Изображение

Изображение
tuninghuman - специалист
Доста играчка ще има тук с тези камъни. Те са един завършващ елемент и наистина адски много искам да ги видя наредени хубаво. Има уникални камъни и са ми адска слабост, защото по красиво от естественият камък и дърво, мисля че няма. Дано се получи както ми се иска. :? :? :? :? :| :| Немалко труд, усилия и средста вложих докато ги намеря, избера (имах голям късмет че можех няколко пъти да избирам от няколко палети по няколко квадрата) пренеса, разпръсна и да се залепят като хората.

Изображение

Изображение

Изображение
tuninghuman - специалист
Вчера нещо не тръгна много гладко с камъните. Днес обаче поналепихме немалко. Има доста обаче предизвикателста и адски много чупки. Ще трябва доста труд и старание - повече отколкото си мислих.
Мама им и камъни - ще ги наредя все някога. Идеят ами е след това да им играя една лека водоструйка и после много рядък тънък лак за камъни - да стане като мокър ефект и още повече да
изпъкнат шарките им.


Изображение


Изображение

Изображение

Изображение


Изображение
EDI - майстор
С камък ли ще обръщаш первазите, най-добре ще стане.Аз по принцип лака не го харесвам, бих оставил камъка естествен.
tuninghuman - специалист
Да - с камък мисля да ги обърна. Мислих и друг вариант но засега остава настрана.
Лакът - не съм о6е на 100% сигурен за него - нека да приключи офанзивата и ще видя
дали да ги лакирам - идеята е да е доста разреден лак и много много тънко да ги мацна
tuninghuman - специалист
Изображение
Изображение

Ползвах малко лепило Weber което обаче не е ФЛЕКС. Дали няма да ми падне някои камък на главата след година да речем като не е ФЛЕКС лепилото. Имаче е за вътр и външ приложение и за лепене на камъни. Аз не мисля че ще имам проблеми - или греша?
Днес купих 2 торби флекс.
EDI - майстор
Предполагам, че няма да падне, на ВЕБЕР са добри лепилата.Щом са писали, че става за камък, значи става.
tuninghuman - специалист
Битката продължава. Тепърва предстои голяма играчка за да се завърши всичко.Поне още седмица :(
:? :? :? :? :? :? :| :| :|

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
stiv1961 - майстор
Само така :klatsch: Да попитам-на последната снимка лак ли е или са намокрени камъните?Че и аз лепя в момента камъни и се чудя да ги лакирам ли или да останат така.
tuninghuman - специалист
Да. Точно така - последните 2 са с леко намокрен камък. Играх им една гъбичка за да ги почистя леко.
Тези капки долу на гранитогреса които си забелязал са вода - не бих си позволил да лакирам и да омацам така, а и е много рано за лакиране - ще има още плескане и прах.
Колко пъти вече ми минаха през ръцете тея камъни не е истина. Всеки камък съм го мил неколкократно и с маркуча както са пръснати из двора, и на ръка като ги нареждам предварително преди да се залепят.
То и това е философията - първо ги нареждам като избирам най-хубавите камъни, въртя ги от всички посоки и страни, и тогава се залепят.

Какви камъни имаш? На какви размери? качи някоя снимка. Какъв лак , марка мислиш да ползваш?

сухи
Изображение

мокри
Изображение


Изображение

Изображение

Изображение
  • 1
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26

Тема "Вила" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: