Всички въпроси за вилата.
adonis - специалист
Чул съм, че изработката на косачка за трева не изисква специализирани познания и скъпи материали.Някой има ли инфо по въпроса...?
Тани - модератор
Ами най-доброто инфо за което се сещам е , че чисто нова косачка струва под 100 лева! :-D :-D :-D

Сега ти ми кажи колко струва един ел. мотор :?:
adonis - специалист
:? незнам...може и да си прав :)
velsi - Почетен майстор
Виж, ако имаш излишен двигател, подходящ за целта, за който не си давал пари, а ти е "паднал" от някъде и разполагаш с достатъчно време и възможности... Според мене не е кой знае колко сложна направата на косачка за трева.
adonis - специалист
velsi написа:
Виж, ако имаш излишен двигател, подходящ за целта, за който не си давал пари, а ти е "паднал" от някъде и разполагаш с достатъчно време и възможности... Според мене не е кой знае колко сложна направата на косачка за трева.

Имам от автоматична пералня- не знам дали е подходящ... :?
velsi - Почетен майстор
Ако кажеш някакви параметри: мощност, обороти.... можем да поумуваме.
adonis - специалист
velsi написа:
Ако кажеш някакви параметри: мощност, обороти.... можем да поумуваме.
Не знам каква е мощността(оборотите са 600-стар модел е), но като гледам тези на косачките колко са малки размерите , този трябва да "оре земята" ;) и мисля да опитам да си направя...
jack71 - напреднал
може да използваш някаква стара машина. например един приятел си направи косачка от стара прахосмукачка. но става само за грубо косене - тревите около оградата и прочее. ако е за киче райграс най добре купешка. аз съм с най евтината и проста косачка вече 2 години.
Хайде като сте тръгнали в тази насока, дайте идеи как от трабантче да стане трактор. Е, не трактор, ами тракторче, дето да оре декар и половина място.
velsi - Почетен майстор
Едва ли е толкова сложно. Правиш шаси, мяташ двигателя... В трабанчето имаш всичко необходимо. И скоростна кутия и управление и диференциал... Проблем можеш да имаш единствено с охлаждането, но и той е разрешим.

Тема "RQ: косачка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: