• 1
  • 2
Всички въпроси за вилата.
batence81 - специалист
Имам възможност да взема по-евтино бетонарка от Метро, тя е 120 литра и е китайска, а в Баухаус има подобна, но по-скъпа и е 130 литра и е българска. Коя да избера? Китайската ми изглежда по-качествено излята и има здрави зъбци, които ми казаха да гледам да не са пластмасови. Който има опит нека да ми налее акъл,а да не взема боклук, за мен не важен обема, а да не е слаба откъм мотора или некачествена по корпуса. Мерси.
ivanj - специалист
Моята е от Бриколаж със пластмасови зъби.Работя с нея вече 8 години няма проблем.
torbalan - Дървен философ
Чешка 190 литрова... :)

Аз такава избрах...
juvesan - специалист
Да се възползвам да изцапам малко темата на колегата... :weedman: Аз имам една словенска, 145 литра, доволен съм, само се чудя колко се пада да се бърка "по документи" с такива машинки. Аз съм привърженик на по ... тежкият бетон, обаче не мога да разбъркам повече от половин малка торба цемент...наклона ми е доста "хоризонтален" заради добро разбъркване , и ако сложа повече материали ремъка започва да приплъзва, ако го натегна злодейски пък двигателя издава тъжни звуци... какви количества бъркате с вашите ?
ivan_s - помощник
Здравейте,
искам да закупя бетонобъркачка - малка. Разглеждах едни 125 л. LS на Limex, но ме притеснява, че металния венец на бетонобъркачката е сглобен от четири части(като този от линка - https://www.google.bg/imgres?imgurl=htt ... t=c&ictx=1 . Не е цял като при други.
Какво мислите дали няма да се счупи и дефектира при употреба зъбното колело или венеца?
plamen6703 - майстор
Тези бетонобъркачки са сега на промоция в "Практикер" и въобще не са лоши. Не съм видял на тези по 130 литра какъв е венеца, гледах по-големите и утре ще си купя такава бетонобъркачка.
sean-john - специалист
Моята бетонобъркачка е с такъв венец колега,около 140-160 литра беше по спомен,купувах я преди 2 години.Не съм имал проблеми до сега,а е забъркала над 6-7 кубика бетон...и около 2 кубика земновлажна смес за замаска.
Andisi - специалист
Здравейте колеги,

Ако може и аз с един въпрос да се включа. Имам бетонобъркачка като тази - http://www.onlinemashini.bg/gallery/1/3 ... 700-w-.jpg Проблема е, че като бъркам по-гъст разтвор, примерно земновлажен, двигателя се товари много а и сместа залепва за дъното и не може да го разбърка добре. Имате ли идея как може да се оправи ситуацията и има ли бетонобъркачки на които лопатките стигат до дъното и не позволяват на сместа да залепва по дъното?
Чираче - майстор
Andisi написа:
Имате ли идея как може да се оправи ситуацията?
Проблема е в технологията на разбъркване.
  • 1
  • 2

Тема "Съвет за бетонобъркачка моля" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: