Всички въпроси за вилата.
vladko33 - специалист
Здравейте, необходим ми е съвет за облицовка на основата на вилата, както и технология, по която може да бъде изпълнена. Целта ми е да стане здраво и по възможност да е сравнително бюджетно решение. Още не съм мислил дали изпълнението да си го правя сам или да търся майстори, но ако не е свързано с прекалено много майсторлък, бих пробвал и сам. Проблем е , че откъм мазето тухлите са в доста лошо състояние, но останалата част е здрав бетон. Прилагам две снимки за яснота. Благодаря предварително за мненията !

Прикачен файл:
20160407_195505.jpg
Прикачен файл:
20160407_195220.jpg
m_markovski - специалист
Да се включа с непрофесионално мнение, да не стои темата на колегата без отговор. Класиката е цокъл от лепен камък, но май не е бюджетно.

Нещо такова - https://www.google.bg/search?q=%D1%86%D ... e&ie=UTF-8

Ако искаш за малко пари, може би една здрава циментова мазилка с подходящите добавки ще свърши работа.
Колкото до тухлите, ако са това, което се вижда на снимките, можеш да смениш компрометираните или да попълниш с парчета с разтвор и след това мазилка. Явно водата от терасата се стича по стената и тухлите замръзват, затова е добре да сложиш някаква водооткапна лаистна.
EDI - майстор
То от камъка по-бюджетно не виждам, 4-6 лева е квадрата идва.Другото е гранитогрес, ама не е бюджетно.Всяка мазилка след време ще се компрометира точно долу, където е връзката със земята, а като гледам бая тревица има.Точно там трябва да е абсолютно непропускливо на вода поне 30 см от основата.Едно време, преди 10 години като си правих цокъла на изолацията го направих с фибран, отгоре мрежа и лепило.Залепих един ред гранитогрес сол-пипер от българския по цялата дължина и нагоре полимерна мазилка от тази със ситните камъчета.Май и снимки бях пускал преди години. :? До сега не е мръднало нищо.
genkogenev - специалист
Помисли първо да направиш пътечка около къщата и терасата от , бетон , посипка с мембрана или нещо друго подобно и чак тогава облицовка на цокъла .
От снимката ми се вижда , че цокъла е висок поне 800 мм . Според мен е много . Височина от 350-400 мм са достатъчни от нивото на земята/ пътечката .
torbalan - Дървен философ
Аз измазах с цимент и пясък (май цокълна мазилка му викат) и отгоре полимерна мазилка DEKO. В Козлодуй няма кой знае какъв избор. Имаха три вида - поръчах от най-скъпата. Разликата в цената не беше голяма.

Правено е сравнително скоро - преди две лета, така че не мога да кажа колко ще кара.

Оградата от към пътя я направих по същия начин.
iva6ki - специалист
Може и с речен камък с кофраж :? стига да му харесва.
vladko33 - специалист
Благодаря ви за съветите ! ЗА сега се ориентирам към налепяне на камък. Мисля първо да запълня разрушените части с тухли и разтвор, после да захвана с дюбели метална мрежа и чак върху нея да започна да лепя. А в най-долната част на основите накрая може да насипа една линия около цялата къща с ширина 30-тина см. с чакъл.
iva6ki - специалист
vladko33 написа:
Благодаря ви за съветите ! ЗА сега се ориентирам към налепяне на камък. Мисля първо да запълня разрушените части с тухли и разтвор, после да захвана с дюбели метална мрежа и чак върху нея да започна да лепя. А в най-долната част на основите накрая може да насипа една линия около цялата къща с ширина 30-тина см. с чакъл.
Можеш да си спестиш дюбелите не са необходими, разтвора ще я хване еднствено в горния край временно закрепване :wink:
chapara - майстор
iva6ki написа:
Можеш да си спестиш дюбелите не са необходими, разтвора ще я хване еднствено в горния край временно закрепване :wink:
Мен пък ако ме питаш и мрежата може да спестиш, тя се слага на фибран :roll: А за по бюджетно може мита мозайка :wink:
Изображение

Тема "Съвет за облицовка на основата на вилата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: