• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Всички въпроси за вилата.
schuldiner - майстор
Преди десетина години бях помолил един бивш колега във форума - Фло - да поскаже състава на бои, лакове, грундове и т.н. точно с цел направисам. Има го писано, който прочел - прочел, няма аз да обяснявам неща, които съм научил от друг. Има и немалко негови рецепти, основно за киселиноустойчиви циментови настилки. Но също и за импрегнанти за дърво, вкл. негово собствено производство. И не на последно място работеща рецепта за арболит - строителни блокове от дървесни опилки със свързващо в-во цимент. А също за полистиролбетон - на блокове и като замазка. Та за десет години всички тези неща съм ги пробвал по няколко пъти в най-различни вариации. Понякога успешно, друг път не толкова. И вярно, все още съм начинаещ, щом не съм приключил с опитите :-D
Конкретно в твоя случай няма да загубиш повече от 50 лв. и два часа. Дали си струва рискът... ами можеш да намажеш директно с течно хидро и да не експериментираш :)
Grozdev - специалист
:wink:,,
Този същия ФлО,, съм го засича в друг форум, но за жалост само съм му чел постовете, (бяха стари.,) не успях да комуникираме. Определено е е
МНОГО на ТИ", с материята.
Със химията, стр. Разтвори, бетони, състав на различни инертни материали и продукти.
ОТ давана е" изчезнал" май.
Определено ми е бил " колега"
В сферата тогава.,
Не съм фен на" Арболита "със опилки., също и със стиропорените топчета (полистирол бетонови те блокчета.!) Доставях на производители на такива,,,,въздухо=въвличаща добавка за производството. Но преди 12=13год.!
Модата им мина. Както и на пено=Бетона. (олекотен бетон!)
Силно казано бетон.... :)

Krasi_S....

Искаш да намажеш стария бетон с няква манджа и да изкара още 40г.?
Не съм го виждал, но дано не правен с не мита баластра от
р. Марица?
За 6м2 ще ти трябва много малко матриял! (9=10л.)
За жалост компонентите за добавяне още по моето време
Спряха да ги продават на дребно. Само в големи (1т) за производители.
Трябва да се ползва някои готови продукти КАТО ДОБАВКИ!
Или вземаш течна "гума/ Вълков/ как казва" Динера"
Или латексова емулсия (която надали ще намериш 1=2кг.!
ЗА протокола :
Не обичам да давам такива насоки особено в форум..!
После кой кво разбрал, кво забъркал, върви гадай и се почват едни... За Тва.
Щом ше експериментираш..
1 торба некво флексово лепило
Разбъркай нужното кол. С малко вода. Ако имаш от къде
Да вземеш малко "(супер пластификатор за бетон) карбоксилатен по възможност
Ако не и обикновен става.
Дозира се от масата на цимента.
В случая къвто и да е не повече от 50гр на 10кг суха смес!
Това ще ти ДОразреди сместа без да добавяш повече вода!
Прибл. 25 =35% от течната гума.
Докато стане като (смес за палачинки.... :lol:)
Преди това основата чистене механично, докато спре се рони
Квото се рони.
После метене и грунд.
Дълбоко проникващи има на всякъде. Разреден както в описанието.
После мажеш с четка (най лесно с такава за миене на кола.!)
Разнасяне тънко да влезе в всяка малка дупка. Като по изсъхне, мажи обилно. Втори път.
РР фибри може се добавят но от микро не големите за бетон.
Ако да,, се слагат във водата най напред. И на 10кг разтвор
Ще са 10 гр. Маск.
Колко ще издържи, бог знае...!
Апропо, имам правени панелни фуги през далечната 98г, с нещо подобно, но лепилото" в сместа беше някво ДойчЛанд.. Не помня. Беше много еластично.
Сега като минавам някъде си ги познавам... Стоят си... :)
Другия начин,, готова хидро изолация.
Сега избор много.,, циментови
Битумни,,ни,полиуретанови..всякакви.!

П п
Стана ферман май.?,, "МАЙНА.'
ТАкива неща съветвам
Само на лични съобщения.
Не комерсиално разбира се.

Принцип,,
Сега го Наруших....! :roll:

:yawinkle:
Krasi_S - специалист
Професията ми е много далеч от строителството, но по една или друга причина ми се налага да си правя сам разни ремонти през последните години. До преди това не знаех какво е мистрия. И като е нямало от къде другаде да видя и науча, ползвам интернет и конкретно този форум. Много неща съм научил оттук, опитвам се да бъда и аз полезен, доколкото мога. Но форума е огромен и базата му с данни е вече над 15 годишна. Нямам физическото време за да изчета всичко и да отсея важното за мен. За хората с опит, това да знаят какво могат да си забъркат с цимент е може би елементарно, но на мен даже не ми и минава през ума, че е възможно. Нямам нужния опит и познания за да се сетя. И затова споменаването от време на време на някоя от "хитринките" на знаещите е много ценна за мен. Затова моля да не се засягате като питам елементарни за вас неща. Наистина не знам. И в този ред на мисли, благодаря за насоката за мненията на Фло. Ще потърся и почета.

И благодаря и на двамата за споделената информация! Това са знания, които са натрупани с опит и малко хора ги имат. Смятам, че споделянето им ще помогне на доста хора, които четат тук.
Към Grozdev, благодаря, че си наруши принципа и даде подробна информация за технологията. Смятам, че който има очи ще го види. Специално аз съм видял ценни съвети в нещата, които си споделял.

Относно бараката - не ме разбирайте погрешно. Нямам за цел да оправям нещо, което не е необходимо никому и само пречи. Рано или късно ще и дойде времето за махане. Просто беше много подходящ пример за целта. А именно, дали и как може да се използват споменатите материали за да се хидроизолира бетон оставен на открито. И какво да се очаква като резултат във времето. Това беше нещо, което не знаех. Така че, тази барака е много подходяща за експеримента, да пробвам и да проследя как ще се държи във времето. Като тук изобщо не става дума за пари, а за знания.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Въпрос саморазливна замазка направи сам" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: