Всички въпроси за вилата.
chapara - майстор
нед авг 20, 2023 10:01 pmbrum написа:
Кое е по-добре - сухо фугиране или без фуга? Щото с фуга за плочки и с гумена шпатула ще трябват две седмици отпуск...
Първоначаллно с гумена събирачка на вода, разнасяш, връщаш, разнасяш. Сгъстяваш и пак същото докато спре да потъва. Миеш! Чак след това на другия ден гумена шпакла и традиционно фугиране. За първата част на упражнението един МОП за миенето😉
П. С.
Всъщност някоя снимка може би дала яснота да няма някое недоразумение.
brum - майстор
Ще кача снимка по-късно, ама туй с моп и гумена събирачка за вода е обречено. Туй е гнайс и е криво. С парцал/моп/гъба не подлежи на бърсане, че инструмента ще свърши за няколко м2. А тука са 100+м2 ...

Гледах клипове и тая схема за плочки/клинкер/гладък камък е удачна. Ама за туй дето е при мен е по-скоро невъзможно да се приложи.
chapara - майстор
Да, в това недуразомение се съмнявах.
Клинкер за стена, налепен на под :? :shock: Не го ли помисли? Освен твоя вариант :? друго не остава. Колкото, толкова.
Съжалявам за загубеното време.
Интересно ми е обяснението на майстора, това не е завършена работа.
А и тии💪си си за бой😊
Чапи, без да съм майстор, с 30 и колко години стаж бяха, но веднага в целта.
нед авг 20, 2023 7:06 pmТрифон П.Трифонов написа:
..."Фугите са между клонящи към 0 и на места до 2-3 милиметра."
Не зная защо го е направил така, но вече му е сложно.
Сам го е измислил или се е доверил на майстора си.
Не е нов тука, но повтаря грешката на повечето новобранци.
chapara - майстор
пон авг 21, 2023 8:17 amТрифон П.Трифонов написа:
Чапи, без да съм майстор, с 30 и колко години стаж бяха
44 години, изяде ми 1/3 трудов стаж🤭, хубаво мислех да те пратя където ти е мястото, ама ме забавляваш от дъжд на вятър😁😄
, но веднага в целта.
нед авг 20, 2023 7:06 pmТрифон П.Трифонов написа:
..."Фугите са между клонящи към 0 и на места до 2-3 милиметра."
Не зная защо го е направил така, но вече му е сложно.
Сам го е измислил или се е доверил на майстора си.
Не е нов тука, но повтаря грешката на повечето новобранци.

по някога дори на мен ми се случва да зацикля, но си имам схема да излезна от ЦИКЪЛ🤫🤭
шоп - майстор
Според мен го остави така. Само който не е чистил гнайс след фугиране не знае каква играчка е.

Дано е залепен качествено и като влезе вода и замръзне да не се надигне.
Такъв гнайс се лепи на вертикални повръхности. На под обикновенно се лепи неформован и е с фуги 20-30мм
brum - майстор
Жената каза, че не искала неформован. Майстора каза, че така се редял формованият. То на заварено го каза де, щото като видях първите 20 квадрата и викам "А фуга?" и отговора беше после ще го мислим. Ама после майстора си тръгна, дойде друг и просто продължи направеното. А майсторите не са мой, а на строителят. И той като рече "така се реди, не ни за първи път" нещо се подхлъзнах и зарязах този проблем на фона на другите по-сериозни проблеми тогава.

За това дали е залепен като хората - ми не мисля, че е. На някой места бие на кухо вече. Флексово лепило хубаво, ама като влезе вода в фугите явно намира къде да подпре и надига. Поне за първите 2 зими ни една плочка не е тръгнала да си ходи.

Абе че ми е сложено вече е ясно. Че съм сгрешил също е ясно. Въпроса е от тук нататък има ли какво смислено и лесно да се направи или да го чакам след 5-6 години да се отлепи достатъчно и да редя гранитогрес около къщата.

Та си мислех за сухата фуга и отгоре силан-силоксанова импрегнант. На теория би трябвало да спре проникването на вода във фугата и камъка. На теория, защото съм сигурен, че няма да влезе по всички фуги (защото фуги просто няма на определени места).

Прикачен файл

2.jpg

Прикачен файл

1.jpg
Чапи, четеш ли?! Бръма поне е откровен.
Второ адекватно по темата от Шопа. Другото го мятам на "мнения под въздействие на райски газ, собствено производство".

Бръме, дано не е късно да научиш половинката кое е твоя работа!
brum - майстор
Ааа, и не е за стена. Плочите са дебели и са широки 30см. На пътеката по 20см, че 30ките нещо ги отнема по складовете.
пон авг 21, 2023 8:47 amchapara написа:
пон авг 21, 2023 8:17 amТрифон П.Трифонов написа:
Чапи, без да съм майстор, с 30 и колко години стаж бяха
44 години, изяде ми 1/3 трудов стаж🤭, хубаво мислех да те пратя където ти е мястото, ама ме забавляваш от дъжд на вятър😁😄
, но веднага в целта.

по някога дори на мен ми се случва да зацикля, но си имам схема да излезна от ЦИКЪЛ🤫🤭
Бе забравил съм колко беше подписал, та поста ми е във вид на въпрос.
Добре си се справил, ама според пенсионното ми, почнал съм да работя на годинка, таааа.....
Мое да пратиш някого, но само до другото дърво.
Ти си знаеш как се излиза от фигура свредел.

Тема "Фугиране на формован гнайс нареден почти без фуга" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: