• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
LazarGanev - "Велик майстор"
ср юни 03, 2020 8:51 pmшоп написа:
ср юни 03, 2020 7:31 pmLazarGanev написа:
Смукателната част е добре да е ф32, а след помпата ф25.
Аз не съм съгласен, не е нужно да се дроселира изобщо.
Ами това си е твое право :) . Смукателната част обикновено се прави от ППР, а нагнетателната - от ПЕ. Ако двете тръби са ф32, то се получава така, че светлото сечение на входа е по-малко от това на изхода на помпата, заради дебелите стени на ППР тръбите и кавитацията е сигурна! Максималния дебит на помпата е 3 кубика, който спокойно може да бъде осигурен и през тръба ф20, тъй че и ф40 да сложиш, дебитът ще е пак толкова. Напорната помпа работи много по-спокойно със съпротивление на изхода
maxuel82 - специалист
По принцип става като се сложи един пресостат и разширителен съд ,НО потопяемата не била пригодена за чести включвания и изключвания и това скъсяваложивота на помпата .Така ми казаха от магазина който ми продадох хидрофора . За сега каквото съм купил това ще слагам . А защо и какво е предназначението на въздуха в балона и защо да го спадна до 1.6 бар . ??? :? Не е ли по добре да е по напомпен ,даже си мислех да го напомпя още ,примерно на 3 бар. :? Някъде четох че трябвало да е напомпен на толкова колкото включва помпата . Т.е. ако го оставя така ще включвна на 2.2. а ако го спадна на 1.6 бар ще включва на 1.6 ? Не се ли регулира включването от пресостата :?
LazarGanev - "Велик майстор"
Налягането на въздуха трябва да е мааалко по-малко от налягането при което включва помпата, т.е. 1,5 бара е добре
maxuel82 - специалист
ср юни 03, 2020 9:18 pmLazarGanev написа:
Ами това си е твое право :) . Смукателната част обикновено се прави от ППР, а нагнетателната - от ПЕ. Ако двете тръби са ф32, то се получава така, че светлото сечение на входа е по-малко от това на изхода на помпата, заради дебелите стени на ППР тръбите и кавитацията е сигурна! Максималния дебит на помпата е 3 кубика, който спокойно може да бъде осигурен и през тръба ф20, тъй че и ф40 да сложиш, дебитът ще е пак толкова. Напорната помпа работи много по-спокойно със съпротивление на изхода
Благодря . Значи ще гледам на манометърана колко включва и примерно ако включи на 2бар.ще наглася налягането на балона на 1.8 бар. Това го разбрах . Тръбите вече са купени и монтирани ,като без да изкам донякъде съм спазил правилото на изхода да е с по малък диаметър . А тръбата която е след изхода е и заровена на 50см под земята, като общата дълнина на трасето е 48м.под земята и 6.3м вертикално в шахтата . Варианта ако трябва да намалям диаметъра на ф25 е само няколко метра след помпата и после пак си минава на ф32 . :?
LazarGanev - "Велик майстор"
Обикновено пресостатът заводски е нагласен на налягания вкл/изкл 1,6-3,2 бара и не е добре да го пипаш. От голямата гайка се регулира налягането на вкл., а от малката се регулира хистерезиса, но като въртиш едната се променят и двете неща. Това за диаметрите го казвам по принцип, защото не е добре за продължителна работа на помпата, но в случая не мисля, че проблема е от там, тъй като тя не иска да тръгва. Дроселиране може да се постигне и с притворен кран на изхода, може и с голяма хидростатична височина след помпата (при тебе не е голяма), освен с по-малък диаметър. Щом обаче си я пробвал от бидон и пак не ще си мисля, че наистина може да има нещо в самата помпа. Пробва я пак от бидона и им я занеси да я прегледат. То за това е по-добре да се купува от такива фирми, които са специализирани и си имат и сервиз. Не познавам конкретната фирма, но се надявам на професионално отношение. Успех!
kozl - майстор
ср юни 03, 2020 3:42 pmmaxuel82 написа:
Извадих хидрофора и му подавам вода от бидон .Тругва но все едно има нещо при турбината и от време на време се чува едно притропване . Ще сваля капака на турбината да видя какво е положението .Майната и на гаранцията .
Какво значи тръгва :? Има приемливо налягане и дебит?
Ако тъй - провери да не е задръстен смукателя или за запушване в смукателния водопровод.
svilenotnisovo - напреднал
Имал съм подобни мъки с хидрофор. Два дена си играхме с колегата да обезвъздушаваме, да вадим смукател, сменяме клапани. Накрая я върнахме - оказа се спукан ежектор. Поне така отговориха от сервиза. Новата помпа тръгна от раз.
kozl - майстор
ср юни 03, 2020 9:41 pmLazarGanev написа:
Налягането на въздуха трябва да е мааалко по-малко от налягането при което включва помпата, т.е. 1,5 бара е добре
Има логика :?
Преди РС се е изпразнил от водата и останал само на въздух, помпата требе да се е включила :roll:
Са Въпроса е ков да е обема на водата в РС в момента на включване на пресостата :?
kozl - майстор
чет юни 04, 2020 7:28 amsvilenotnisovo написа:
Имал съм подобни мъки с хидрофор. Два дена си играхме с колегата да обезвъздушаваме, да вадим смукател, сменяме клапани. Накрая я върнахме - оказа се спукан ежектор. Поне така отговориха от сервиза. Новата помпа тръгна от раз.
AUTOJET 100 B-A е свързана с едина смукателна тръба и няма инжектор в комплекта.
Е тази е с инжектор AUTOJET DP 550.
maxuel82 - специалист
Помпата тръгна и то от първия път без проблем ,като преди това изкарай малко пясък и тези камъчета Изображение които бяха застанали точно в пластмасата дето е пред турбината . Интересното е че почти на 99% съм сигурен че при мен няма как да са паднали тъй като краищата на тръбите винаги ги затапвах а когато спусках помпата в шахтата си имаше две пластмасови тапи на входа и изхода. И така изчистих хубаво пясъка и камъчетата и затворих капака на турбината . Свързах смукателната тръба и преди да свържа изходната тръба напълних с вода .Закачих изходящата тръба и включих и "О" чудо . Водата веднага бликна . Оставих да поработи и после спрях крана и след малко изключи . После рзвих леко крана и слезнах да гледам манометъра . Когато налягането падна на около 1.6бар помпата включи и на 2.5бар изключи . Дори по скоро на 2.4 изключи . Пак премерих налягането в балона и ето какво показва манометъра Изображение Не знам дали щото трасето е дълго, но на чешмите налягането ми се струва рехаво особенно в момента преди да включи помпата .
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10

Тема "Помощ за хидрофор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: