• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
nikibol - специалист
Здравейте. Предстои ми направа на водопровод в баня в панелно жилище. Проблема е, че панелчето на банята е само 45мм. и няма вариант за вкопаване. Какъв е най-удачния вариант за изпълнение на водопровода????
Благодаря Ви предварително.
шоп - майстор
Една тръба ф16 може да се вкопае елегантно без къртене, а с рязане или фрезоване. Ако намаляването на м2 на помещението не е проблем-тогава може и с предстенна обшивка.
16мм тръба може да се вкопае частично, а другото да е мазилка, а може и 100% да се мине на вароциментна мазилка.
16 мм е нищо като дебелина.
Успехи!
nikibol - специалист
съб апр 27, 2024 2:42 pmшоп написа:
Една тръба ф16 може да се вкопае елегантно без къртене, а с рязане или фрезоване. Ако намаляването на м2 на помещението не е проблем-тогава може и с предстенна обшивка.
16мм тръба може да се вкопае частично, а другото да е мазилка, а може и 100% да се мине на вароциментна мазилка.
16 мм е нищо като дебелина.
Успехи!
Мисля да изпълня водопровода с Ф20, а там при нипелите отива на дебелина на мазилка около 3 см. та и повече.... проблем ли е с вароциментова да се направи и ... да слагам ли изолация на тръбите... благодаря.
ivanovbg - майстор
На топлата задължително слагам.
Lutchezar - майстор
съб апр 27, 2024 11:06 pmchapara написа:
И на двете😉
И мен ме гложди този проблем, единствено за топлата си мисля евентуално ако има движение да го компенсира.
Росен87 - специалист
Може да да го до иззидаш с газобетон. Пускаш вик с изолацията и зидаш.
шоп - майстор
Ф20 ППР + изолация хич не е лощо.
Обаче при липса на място и ф16 пех ал не е лош вариант.

Преди 20 години и на топла и на студена поцинкована тръба 1/2'' в тухла или в мазилка слагахме изолация, нали?:-)
chapara - майстор
Подцинкованата тръба изобщо няма тия линейни разширения!

До преди 10 години бях с подцинковани тръби и пиех ледена вода. Сега, на 3ти етаж, чакам 2-3
минути за такава екстра. Що така?
🙄😉
B0bi - специалист
В едни западни страни пък си перкат с медни. Мисля фи ~10. И не съм виждал изолация.
  • 1
  • 2

Тема "ВИК в баня на панелка... какъв е варианта???" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: