Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
thistov - помощник
Здравейте,на вилата имам водомерна шахта 1x1 m , в която смятам да монтирам и хидрофор.
Моля за съвет,от какво да си направя капак и как да го заключвам що годе сигурно.
hidrazin - майстор
Рифелова ламарина, винкел 40х40 и ключалка от типа "Брава каса АКАРСАН А 501". В дадения линк е по-надолу.
http://www.ple-er.com/products.php?grupa=18
Не ти препоръчвам катинар или брава с патрон.
themask - специалист
hidrazin написа:
Рифелова ламарина, винкел 40х40 и ключалка от типа "Брава каса АКАРСАН А 501". В дадения линк е по-надолу.
http://www.ple-er.com/products.php?grupa=18
Не ти препоръчвам катинар или брава с патрон.
Можеш ли да споделиш къде и как точно се монтира тази брава на капака. Ако ключалката се показва от горната страна на капака, не се ли скапва от дъжд и т.н.?
hidrazin - майстор
Е ами как се монтира? Както се монтира брава и малко въображение. Не се скапва от дъжда защото спокойно се оттича а не е като патроните за секретни ключове които лесно корозират и се пълнят с боклуци. Разбира се е добре веднъж годишно да се смазва. На един ламаринен гараж съм с подобна и кара вече повече от 10 години.
:partyman:
themask - специалист
hidrazin написа:
Е ами как се монтира? Както се монтира брава и малко въображение. Не се скапва от дъжда защото спокойно се оттича а не е като патроните за секретни ключове които лесно корозират и се пълнят с боклуци. Разбира се е добре веднъж годишно да се смазва. На един ламаринен гараж съм с подобна и кара вече повече от 10 години.
:partyman:
Ясно - аз мислех да я закрепя на капака отдолу и да изрежа процеп за ключалката. Единствено се притеснявах за водата, но щом казваш, че е ок...
swenstyle - специалист
хоризонталната врата на шахтата със сигурност ще вкарва повече вода през ключалката, отколкото на гараж.

1 вариант намираш тапа с малък диаметър с който затапваш дупката на ключалката
2 вариант заваряваш тръбичка висока 2-3 см с подходящ диаметър за да се сложи отгоре капачка от пвц бутилка например

съвет тези брави с шиповете са ми създавали доста проблеми, ако са някой китайски или турски, но много лесно остраним проблем. след известно ползване при отключване спират да прибират шиповете докрай, остават да стърчат 2-3 мм но това е достатъчно за да не се отвори вратата, ако хубаво уплътнена в касата, и трябва да има насрещно на посоката на влизането на шиповете в касата отворче, примерно 2мм, в което с помоща на тел да се донабутват шиповете така че да се отключи, достатъчна е една дупка те са заварени на 1 планка и вървят заедно всичките, може и да е перпендикилярно на шиповете на подходящо разстояние и със тел извита в дъга да се прави тази манипулация, но има брави на Метал Варна за към 25лв с които няма такива проблеми

Тема "Капак на водомерна шахта" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: