Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
8180 - майстор
Здравейте,
Предстои подмяна на вертикалната канализация в стара тухлена кооперация - каменинови тръби, WC - долно оттичане.
Очертават се следните дейности за няколко етажа в София:
- демонтаж стари тръби и WC;
- Монтаж нови верт. тръби и WC - задно оттичане;
- хор. връзки - сифон баня, 2 мивки (баня и кухня, вероятно заедно), отстояния 1,5м;
- замазване на разкъртеното;
- извозване на отпадъците.
Още нямаме оферти. Да ме ориентирате за реални цени на апартамент.

Някакви препоръки на какво да се обърне специално внимание - качество на материалите - какви, хидроизолация сифон (сега са в мозайка), друго?

Благодаря,
marmoz - специалист
8180 написа:
хидроизолация сифон (сега са в мозайка)
Те на мозаика ли ще останат,щото подмяна на обратните води ожначава само главната тръба и пускане на извод от нея ,а после кои каквото иска или всичко е унифицирано?
Аз се сещам само да ти кажа при монтажа да се следи нивото на изходите за тоалетнат и за мивките и да са съобразени с бъдещото ниво на сифона/т.е да не се чудите после откъде да вземите или как да махните 5-10 см че нещо не става - има стандарти/ :)
8180 - майстор
marmoz написа:
Те на мозаика ли ще останат,щото подмяна на обратните води ожначава само главната тръба и пускане на извод от нея ,а после кои каквото иска или всичко е унифицирано?
Вероятно, на първо време ще останат. Твърди се, че старите метални хоризонтали не пасват на новите ПВЦ вертикали. Идеята е за 1-2-3 дни да се подвърже като общо и животът да продължи, пък после кой каквото си реши самостоятелно да се оправя/довършва.
То, ако беше само при мен, сигурно щях да се заема в духа на форума и с Ваша помощ сам, ама няма как да оставя съседите без канал и да се упражнявам. Иначе ми предстои ремонт, но не съм го обмислял още, пък и зима иде. Сигурно ще се наложи и частично разтурване на сегашния общ авариен ремонт.
Нещо за цените?
marmoz - специалист
8180 написа:
Нещо за цените?
Е ТЕ ТУК МЕ ХВАНА НА ТЯСНО :) признавам си :)
Пуснете няколко запитвания към различни фирми и сравнете офертите,срокове,цени,материали,видовете деиности които ще извършат...
montoya - майстор
Това е страшна мъка да се направи, стандарти не отговарят, от апартаментите идва каменинова тръба, няма как да влезе в 110 пластмаса, едни гумени преходи, ужас в общи линии.
Единственото положително е ако се сменя целия вертикал, можеш да смениш на твоя етаж само, обаче е кофти, трябва поне до средата на долния и горния етаж да се разчовърка.
Остават от 4 етажа сигурно 2 камиона боклуци :?
За цената нямам идея, тука е според човека и според пазара на място.
8180 - майстор
montoya написа:
Това е страшна мъка да се направи,
Благодаря,
Имам частично представа - със съседа отгоре го правихме, но само за него (последен), 1-2 педи при мен горе - минах леко. Тогава надолу не се съгласиха.
GROHE Bs - специалист
Миналата година го направих това но и с подмяна на водопровода от главния водомер и цялата водна магистрала-450 на семейство
8180 - майстор
Да разбирам канал + водопровод или...? Това къде - град, ако не е тайна, че в Сф-ето сме по-зле май. Първата оферта - 600, само канал, WC и 2-3 хоризонтали.
GROHE Bs - специалист
Вода канал и друго гърненце със задно оттичане.За Бургас става дума.
KIBRIT - специалист
Тази операция я направих юли месец.
Свърши я нашият форумец Lube !
http://www.aquaservice.bg/
Това е сайта му. Свързах се чрез Нашият форум с него и определено останах доволен.

Тема "Вертикална канализация - ремонт?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: