Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
pow
Хидрофора е с ежектор, 1,1 кВ. и 50 л. резервоар, дъното на кладенеца е 10м. от 1 цол на изхода на хидрофора, минавам на 3/4 до чешмата и там е 1/2. Вода имам с голям дебит и налягане само на чешмата, в която е включен. всички други чешми едва текат, а на 2-я етаж има силна и нормална струя само 1 мин. и после едва капе. Хидрофора е на 4 бара налягане. дължината на тръбата от хидрофора до чешмата е 2 метра, от дъното на кладенеца до хидрофора е 12 метра.
Кажете къде греша. имам клапан на ежектора, но повече от 4 бара не мога да го накарам да вдигне, а пише, че е до 60 м. воден стълб. КАкво да направя за да тече нормално водата. колко бара е налягането на ВиК монополиста?
hidrazin - майстор
pow написа:
... от 1 цол на изхода на хидрофора, минавам на 3/4 до чешмата и там е 1/2...
А останалите чешми с каква тръба са и от къде са разклонени? Какъв е модела на хидрофора?
Прочети и това:
http://forum.napravisam.bg/forum/viewto ... 77#p610099
:partyman:
pow
hidrazin написа:
pow написа:
... от 1 цол на изхода на хидрофора, минавам на 3/4 до чешмата и там е 1/2...
А останалите чешми с каква тръба са и от къде са разклонени? Какъв е модела на хидрофора?
Прочети и това:
http://forum.napravisam.bg/forum/viewto ... 77#p610099
:partyman:
преди да пиша прочетох всичко в темите с хидрофори за да не се повтарям. Тази тема също я четох, ако взема помпа потопяема едва ли ще ми се реши проблема. Всъщност аз не мога да разбера какъв е проблема.
Мисля да опитам да свържа хирдофора с тази тръба 3/4, която е част от системата, но не съм сигурен, че е главната.
Почти всички чешми са на 1/2, мисля, че и в банята са на 1/2.
Дали наистина трябва да включа хидрофора не посредством тетка до едната чешма в системата, а в тръбата, която е в земята? Макар, че не виждам причина това да е проблема, нали е свързана ситема???
Каналски - специалист
pow написа:
Хидрофора е с ежектор...
pow, три пъти го прочетох и пак нищо не разбрах ! Та накрая завършваш и с лаф , "колко бара е налягането на ВиК монополиста". Мисля , че някой все пак ще разбере и ще даде акъл.
koveslav - майстор
В и К монополиста рядко подава до 2.8бара.Най-често засичам 1.8-2.3.Това е и причината на по-високите етажи да има проблеми при нас. Ако имаш стари и дългоупотребявани бойлери,не си позволявай повече от 3 атмосфери,защото може да те "заболи глава".За да имаш такива проблеми с хидрофора,най-вероятно някъде в системата има стеснение вследствие натрупване на варовик или утаени замърсявания или просто малък дебит на помпата.Моя хидрифор е регулиран на макс.налягане 2.8,за да съответства на най-голямото налягане в нормалната мрежа.Захранвам къщата само аварийно,когато няма вода,като е свързан през половин цоловата тръба на дворната чешма,към системата.Дебита е приемлив навсякъде,с 50 литров съд съм.Но налягането на хидрофора и при най-голямата консумация не пада по-ниско от 1.8 бара.Помпите с ежектор имат доста нисък дебит.Пусни някоя от проблемните чешми да си тече и иди и наблюдавай манометъра на помпата-възможно е да източваш съда и после налягането да пада и да оставаш на дебита на помпата,а той да е недостатъчен. Ако това не е така и налягането се поддържа,значи наистина имаш запушване по системата преди тази чешма.Пример за подобен проблем-един приятел си беше лепил сам полипропиленов водопровод.Така беше прегрявал тръбите,че на една от сглобките вътре бяха провиснали мустаци от прегрятата пластмаса и действаха като клапан-в едната посока тече,а в другата не.Друга сглобка пък беше почти запушена от свиване на прегретия материал.Дано да нямаш подобен проблем,че как се търси......

Тема "БАНАЛНО - хидрофора няма налягане. Моля за съвет." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: