Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Здравейте!

Имам вила край Варна (м. "Св. Никола", над спирка "Студентска"). От време навреме имам проблеми с влага в мазето (например след продължителни силни дъждове, или спукан водопровод), та съм решил да направя дренажна защита. Денивелацията е около 3 метра, та изкопът ще трябва да е дълбок. Ще съм много благодарен за съвети и насоки по следните въпроси:

- колко трудно е да си го направя сам (с наети помощници, разбира се, за изкопните работи)? Технологията ми е горе-долу ясна: изкоп, речни камъни (или чакъл), перфорирана тръба, водонепроницаема материя откъм сградата, но това е само от разговори и четене. Сигурно има още детайли

- още мисля по отвеждането на водите (не мисля, че дебитът ще е особено голям). От едната страна на сградата има неизползван черен път, и мога от там да изведа водите, като изкопът се направи с лек наклон към този път. Има кооперация под мен, но те си имат дренаж. Има ли някакви писани правила за дренажите и отвеждането? В краен случай мога да издълбая временен резервоар?

- някой има ли опит (или може ли да препоръча) фирми в района на Варна които специализират по дренажи? Това ако реша, че сам ще е трудно/дълго/несигурно.

Благодаря!
Andri01 - майстор
Да,правил съм го вече това упражнение. Пиши на лични ,ако искаш.

Тема "Дренажна защита на вила край Варна - сам или чрез фирма?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: