• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
ivanj - специалист
LazarGanev написа:
Първо питайте във ВиК какви са възможностите
По принцип възможностите на ВиК за ограничени поне за Пловдив. Отговора им беше /ние не изграждаме а само експлоатираме /било задължение на общината.А общината няма пари и така в омагьосан кръг.Според мен по добре яма.
Jea - помощник
И ние имахме същият проблем. Голяма главоблъсканица беше дали да се прави изгребна яма, да оставим септичната за година-две или да сложим пречиствателна станция. В съседната къща имат изгребна яма и всеки месец я помпат, което съвсем не е евтино, а си е и един много неприятен ангажимент. За да ни изградят изгребна яма, която да се узакони, ни искаха над 5000 лв., а за пречиствателна станция офертите варираха от 3000 до 7 000. От друга страна узаконяването на пречиствателна станция също не е лесно, защото искат куп документи, които също трудно се набавят. Повечето от фирмите, които предлагат пречиствателни станции нямат документи за качествата на пречистената вода и дали и къде може да бъде зауствана.
Накрая изкопахме за изгребна яма, а после решихме и сложихме пречиствателна станция като пречистената вода отива в ямата. Избрахме от чешките с аеробна технология ( http://hg-sons.com/video/videos.html ) по препоръка на наши познати, които вече имат такава и така решихме проблема.
Да разчиташ на общината е лудост, а ВИК - то хем ще те одере първоначално за включване, хем му ставаш роб до живот.
Сега проблемът ми е по-скоро, че имам съседи, които са на по-високо от нашата къща и ми замърсяват двора, защото ямата им прелива. Не знам какво да правя, защото от молби и забележки не разбират. И на тях ли да купя пречиствателна станция :?
  • 1
  • 2

Тема "свързване към градска канализация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: