Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Djack - специалист
Възвратен клапан - клапан, който в общи линии не позволява на водата да се връща назад!
Предпазен клапан - клапан който "избива" освобождава при екстремни ситуации налягането от бойлера в случая на атмосфера (по маркучлето)
Има и комбинирани, ама не мога да разбера при вас каква е ситуацията! Вадя ви думите с клизма! А уж се мъча да помогна.... все едно съм си вкъщи...! :lol:
chapara - майстор
И не всички възв.клапани стават за вертикален и хоризонтален монтаж.
mostcho - помощник
От написаното от вас и от описаната функция в книжката следва клапана да е комбиниран.
Отностно монтажа, предполагам че след като е в комплект с бойлера е съобрезано да може да се монтира както вертикално така и хоризонтално. Първоначално беше монтиран хоризонтално, без колената и проблема беше същия. Сега е вертикално, посредством колената и се държи по същия начин.
Djack - специалист
Аз се предавам! Успех!
ivanovbg - майстор
Съвсем елементарно се проверява дали клапана работи правилно. Пълниш бойлера, спираш кранчето и отвиваш меката връзка от него. Ако почне да тече го сменяш.

Ако не тече, понеже си на осмия етаж и се създава голям вакум в щранга като спре водата и може тогава клапана да не издържа,сложи един автоматичен обезвъздушител преди водомера, че иначе ще плащаш много вода, и проблема ти ще изчезне.
Lutchezar - майстор
Аз виждам 2 клапана на меката връзка на студената вода. Един горе и един долу. Така ли е?
mostcho - помощник
нед юни 25, 2023 2:40 amLutchezar написа:
Аз виждам 2 клапана на меката връзка на студената вода. Един горе и един долу. Така ли е?
Един е, това "бронзовото". Горе на меката връзка е кранче.
mostcho - помощник
нед юни 25, 2023 12:43 amivanovbg написа:
Съвсем елементарно се проверява дали клапана работи правилно. Пълниш бойлера, спираш кранчето и отвиваш меката връзка от него. Ако почне да тече го сменяш.

Ако не тече, понеже си на осмия етаж и се създава голям вакум в щранга като спре водата и може тогава клапана да не издържа,сложи един автоматичен обезвъздушител преди водомера, че иначе ще плащаш много вода, и проблема ти ще изчезне.
Благодаря, това с обезвъдушителя звучи най-смислено. Ще го пробвам !!!
ESPACE - майстор
Бойлера е система под налягане така че въздух няма как да влезе, освен ако няма течове и е била спирана водата. Или не е бил обезвъздушен първоначално, или това не е въздух.
preslav - майстор
Според мен НЕвъзвратния клапан е станал възвратен в следствие на монтажа. Клапанът трябва да се демонтира, да се премахнат всички колена и след това монтажът да се извърши само с тефлонова лента, тефлонов конец или течен тефлон. Клапанът трябва да е директно свързан за бойлера, но преди това трябва щателно да се огледа за остатъци от калчища и лента от предишния монтаж.
Идеята да се напълни бойлера, да се затвори входящата вода и да се развие меката връзка е добра, ако клапанът не държи ще протече от него. Дори по-добре е бойлерът да не се пълни до край, за да се образува въздушна възглавница под налягане, а след развиването на бързата връзка да се изчака поне 1/2 час - минималното протичане на вода е сигнал за неизправен клапан.

Тема "Бойлера посроянно се изпразва" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: