• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
EmoZ - специалист
Vectra написа:
Не съм много сигурен, но мисля че тръбата е двуслойна. (поне с такова впечатление останах, като я мъчих с поялника). Това лилавото е само нещо като предпазен слой. А относно материала - не знам. По-трудно се топи от PVC, но може и да е защото тръбата не беше съвсем празна като я лепих. Това е, което мога да дам като инфо. :?
Тия тръби са на REHAU, потърси тяхно представителство, услужливи са и ще ти помогнат. Трябва ти муфа и специалициран инструмент, в представителството ще ти услужат с някой оборотен инструмент.

Лошото е, че не можеш да се справиш с подръчни инструменти, но пък хубавото е, че няма как да сгрешиш при монтажа на прес-фитинга и практически няма вероятност да протече.

Успех.

п.п. Ако беше в Софето, вече да си го забравил, един близък приятел прави инсталации само с REHAU, ама виждам, че Лазар вече ти е казал какво да правиш - взимаш бира и :drinkers: .
Time2Burn - специалист
EmoZ написа:
Time2Burn написа:
С полиетилен и парно ли правиме вече? Що не го направиха с оловни тръби :?
Т'ва са рехау-ските тръби, бате монтират се с прес-фитинги. Материала на тръбата при 'пречупване', чрез нагряване възстановява структурата си. Въобще технология 'космос', 'ма ти нали си специалист, та ги знаеш тез' работи, за к'во да се 'аба да ги пиша нахалост.:-D

Успех.

Ах ти, какви думи ми идват,.... пак си се омотал в четене на гугъла, пич. Реакцията и цитата ми беше, когато Лазар каза че тия рехау-ските тръби са вид полиетилен. Ама ти нали си недоскив. И тоя твоя приятел му кажи ако иска и с PVC тръби да ги прави, да лепи здраво с Тангит. И от тех ще стане парно, сигурен съм. Абе аз нали бех казал че на тебе внимание няма да ти обръщам? Това ти е за последно и го приеми като комплимент.
EmoZ - специалист
Time2Burn написа:
Съб Дек 13, 2008 7:54 pm И от какъв материал е тази тръба. Такъв цвят тръби не съм срещал, полипропилен ли е? Тва май е някакъв стар полипропилен. Виждал съм оранжеви, то такива лилави още не съм.
Е да де, зат'ва говорим! :-D

п.п. Що се заяждаш, с гугъл можеш да наваксаш, ако си попропуснал нещо, да зарадваш новите си 'пациенти'. :roll:
Vectra - специалист
Ето че след толкова много перипетии и притеснения дупката вече я няма.
Хиляди благодарности на LazarGanev
:2thumbs: :2thumbs: че ми помогна и реши този досаден проблем.
Ето и снимка след намесата му:
Препоръчвам го горещо на всички варненци. Човека е готин, точен и най-вече си разбира от работата!

Прикачен файл

IMG_1139_New..JPG
майсторлъка на Лазар
IMG_1139_New..JPG (62.13 KиБ) Видяна 5342 пъти
LazarGanev - "Велик майстор"
Лошото на тази тръба е че се подава само на специализирана намеса, но всичко друго и е хубаво, както и това, че подобни ремонти на терсене място (между друга тръба и кабел) се правят лесно, без всякакви съмнения за бъдещи течове в замазката. Уговорката беше за бира, но Vectra сметна, че това е лабо питие за сезона и благодари с това:
:prost:

Прикачен файл

Уиски.JPG
Уиски.JPG (85.22 KиБ) Видяна 5316 пъти
gogobravo - напреднал
А това на снимката прес фитинг ли е?
Сега. И аз в момента боледувам от същото. Извиках човек от бригадата дето са слагали тръбите на парното, сряза ми тръбата и сложи прес фитинг. Надеждно ли е? Тои малко се разочарова че не можахме да пробваме системата щото абонатната е празна и не се знае кога ще я напълнят....Тръбите са ф16 с алуминиева вложка и от вътре с тефлон. Едната част човека я направи много правоверно...почисти си всичко, тръбата отвътре, отвън, фиттинга...всичко беше ОК но другата поради конструктивните особенности на отвора много трудно я вкара и ....
Притеснява ме това, че другата част от тръбата и частта от фитинга който се намушква вътре се позамърсиха с бетонови песъчинки :sad: и така го запресова с машината....А иначе човека каза че прес фитингите са най доброто за снаждане на тия тръби. Ако направя онова упражнение с епоксидната смола, мога ли да го зациментирам...Какво мислите
А да добавя че тръбата е на студената вода...демек на онова което излиза от радиатора!
LazarGanev - "Велик майстор"
filmatoplo :prost:
gogobravo написа:
А това на снимката прес фитинг ли е?
Да, но е за тръби Рехау, не съм пробвал за бели тръби - трябва да пробвам.
filmatoplo - майстор
И аз бях на курс на Рехау уж запомних нещо , нанизваш муфата предварително , имаше един експандер който разширяваше тръбата , вкарваш нипела , и накрая с пресата затягаш муфата към нипела . Пресата беше с крачно напомпване .
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "дупка в тръба" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: