• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
lodoria - помощник
За ВИК тръба става въпрос. Тук написах защото нова подобна не видях. Предполагам, старите тръби за ВИК са от черен метал значи с електрожен се оправя работата. Само че се притеснявам дали ще издържи. Ще видим заварчика какво ще каже. Мерси за съвета.
mitaka_vk - специалист
Вместо да се опитваш да заваряваш, защото смятам че тръбата е стара поцинкована тръба, пробвай с нещо подобно http://www.mat-ood.com/clamps/emergency/20 Ето и как изглежда чудото
Изображение
bigdragon - майстор
lodoria написа:
За ВИК тръба става въпрос. Тук написах защото нова подобна не видях. Предполагам, старите тръби за ВИК са от черен метал значи с електрожен се оправя работата. Само че се притеснявам дали ще издържи. Ще видим заварчика какво ще каже. Мерси за съвета.
Поцинковани тръби не е добре да се заваряват въпреки, че са от черен метал, защото в зоната на заварката цинка изгаря и там метала остава без защита.На всичкото отгоре поцинкованите ВиК тръби са шевни и ако са в мазилката вече са на дантела. При инсталация на повече от 20 години мисли за подмяна, това което предлага mitaka_vk е по добро от заваряване, но е временно решение.
Последна промяна от bigdragon на ср яну 11, 2012 10:50 am, променено общо 1 път.
svetliopi44 - Чирак...
Режеш, слагаш една ремонтна скоба и си готов.
Работа за 10 мин и 10 лв.
Изображение

Естествено най-добрия вариант е да пдмениш водопровода ,но това ще спаси пложението до взимане на решението за смяна на стария водпровод.

п.п. Всъщност може и да не режеш ако имаш възможност да я монтираш.
lodoria - помощник
Благодаря много за съветите:). Аз я оправих с поксипол и болтче (не ми се картеха плочките) с размера на дупката за сега държи. Решение за подмяна има само, че пари няма :) щото като се разкарти трябва всичко да се направи плочки и т.н. та това е временно решение. Дано не е за постоянно:)!
vgeorgiev - специалист
Здравейте,

Ще използвам темата, за да задам въпроса си.
Като изкъртих плочните и мазилката от банята се появиха тръби за парното, които от вертикалния щранг отиват в съседния апартамент.
Самия щранг ще подменя от мазето до моя етаж включително. Аз съм на първия етаж, а под мен на партера тръбите минават директно (без радиатори).

Проблема е с тръбите на комшиите. Твърдо отказват да се прави каквото и да е в тяхната баня.
Това, което реших е да подменя хоризонталните тръби докъдето може.

Ето каква е ситуацията:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Тръбата изглежда доста корозирала особенно в ъглите.
Как може да се направи снадката и къде би било добре да стане ?

Благодаря ви предварително.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Ти си знаеш, но щом те твърдо отказват каквото и да било, аз меко не бих правила нищо за тях. Разкарвам гнилоча, да си прокарват през мазето
chapara - майстор
n_a написа:
Ти си знаеш, но щом те твърдо отказват каквото и да било, аз меко не бих правила нищо за тях. Разкарвам гнилоча, да си прокарват през мазето
+1 :wink: :-D
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
chapara, много си лош ;-)
vgeorgiev , тръбите от снимката, не можеш ги оправи тъй на парче. Та наистина, заеби я тая
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "дупка в тръба" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: