• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 23
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Фло - специалист
bulhomes2 написа:
Едва ли съм разбрал правилно, но ще пробвам...
Прикачен файл:
Prechistvatelna.jpg
=D> =D> =D> :partyman: Поздравления!Това е то,пречиствателната станция!
bulhomes2 - майстор
А дано! Да се разминем и без помпи...
Обаче, честно - не ми идва каква е функцията на U-то. И по-точно какво по-различно от първата ми схема ще става в този участък.
Subsa написа:
С какво чертаеш колега?
Справяш се добре!
С CorelDraw. AutoCad-а е за чертане, но на това по-му разбирам, че с него ми е работата.
Фло - специалист
U-то разделя жизнената среда на двата вида микроорганизми- анаеробните от аеробните.Така системата е ефективна и бързодействаща.В първия съд става минерализацията /гниенето/и действат безкислородните бактерии/анаеробните/нитрификатори,а във втория,където нитритите се трансформират в нитрати действат кислородните /аеробните /бактерии.Сам виждаш,че на дъното на U-то има постоянен обем вода,който препятства газообмена между двата съда.
bulhomes2 - майстор
Точно за това ми беше чуденето. Разбрах още във forum.imoti.net, че в първия резервоар бактериите трябва да са без кислород, а във втория - със. Но в първата ми схема въздуха в тръбата между двата съда пак остава вечен (несменяем), както и въздуха между изхода на първия съд и U-to. Както и да е - не искам да си мислиш, че нещо оспорвам - тъй ще го направя, но не можах да си го обясня и затова питах.

ПП. Вземи та хвани влака в събота за Троян! Доста хора ще сме. Ти си желан и интересен събеседник.
Фло - специалист
bulhomes2 написа:
Точно за това ми беше чуденето. Разбрах още във forum.imoti.net, че в първия резервоар бактериите трябва да са без кислород, а във втория - със. Но в първата ми схема въздуха в тръбата между двата съда пак остава вечен (несменяем), както и въздуха между изхода на първия съд и U-to. Както и да е - не искам да си мислиш, че нещо оспорвам - тъй ще го направя, но не можах да си го обясня и затова питах.

ПП. Вземи та хвани влака в събота за Троян! Доста хора ще сме. Ти си желан и интересен събеседник.
Първата и втората ти схема са конструктивно грешни ,относно движението/потока/на водата.Третата,последна схема е перфектна.Прави я така системата и няма да сбъркаш. За събота нямам идея още и междувпрочем не съм интересен събеседник ,щото имам говорен дефект и нищо не ми се разбира!Но ще помисля а предложението.
8180 - майстор
Бихте ли уточнили нивото на това U в третата схема - малко странно високо ми стои.
Да разбирам ли, че се търси в първия съд да няма празно (въздух)?
Как се процедира с вентилацията на системата в къщата - откъде взима вход?
Фло - специалист
8180 написа:
Бихте ли уточнили нивото на това U в третата схема - малко странно високо ми стои.
Да разбирам ли, че се търси в първия съд да няма празно (въздух)?
Как се процедира с вентилацията на системата в къщата - откъде взима вход?
Принципно след тоалетната чиния винаги има вертикален вентилационен щранг.Целта е да няма въздушна възглавница за отпадните води,той е достатъчен и да извежда газовете образувани в първия съд високо над покрива.В първия съд се търси не да няма празно ,ами да не влиза кислород или пресен въздух с кислород,тъй-като в него живеят безкислородните бактерии.Нивото на връзката между двата съда е такова,че да позволява при всяко влизане на вода в първия съд толкова да преминава във втория през слоя на стиропорените топчета.
8180 - майстор
Фло написа:
Принципно след тоалетната чиния винаги има вертикален вентилационен щранг.
Фло,
Точно на тази вентилация не й ли трябва да влиза отнякъде въздух?
А газовете от първия съд, ако са по-леки, може и да си излязат към покрива (а защо не по-близо), ама затруднено. Цялото вентилиране ми се струва неефективно, не че му разбирам.
При мен нивото за оттичане от втория съд е сравнително високо и отдалечено. Минава ми идеята двата съда да се раздалечени - един до къщата (по-високо, евентуално леко над терен) и другият до канала (по-ниско) - има ли скрит проблем? Гледам Булхомса рисува (красиво :) ) на едно ниво. Как са откъм замръзване двата съда (процеса)?
Изходната тръба как се разделя от топчетата и евентуалното поливане като как се осъществява - помпа в трети съд?
Къде в цялото това стопанство би могло да се заустят (според химията и биологията) дренаж и дъждовни води?
Благодаря,
bulhomes2 - майстор
Да кажа какво мисля за вентилацията на мръсния канал. Може би не е правилно да се нарича вентилация, а просто отдушник. Функцията му е да поема температурните разширения на въздуха в тръбата, както и обема на въздуха, равен на обема на водата в казанчето. Ако отдушника го няма повишеното налягане на въздуха в канала ще избърбочи през водичката на някой сифон и ще ароматизира неправилно. Та затова сигурно досега не съм чувал за входящ отвор за въздух на мръсен канал.
edmondo - напреднал
Здравейте, майстери
Аз рядко пиша тук повече си "купувам" идеи и съвети, но дойде ред и аз да се включа с болния фекален проблем.
Купих къща, копах дупка и багера клекна на метър и шестдесет щото се появи местния "синявец"
/камък ползван за основи и други строителни дейности в миналото/. То е ясно че ни яма ще има ни зидарии, ни дай боже.
А за купчина полиетилен с компресорче, кабелчета и плетеница от вентилчета грешни пари не давам.

Въпроса ми е следния :
Аз съм предвидил две канализационни тръби в къщата едната за кухнята другата за банята.
Респективно кенеф с голямо "фи" и умивалник за изходния матриал с малко "фи".
Кухнята ми е ясна резервоар от 500 литра малко химикали от време на време и водата или у градината или и у резервоара на хидрофора, ако нацеля дозите на химиите разбира се.
Сега проблема с говняната част: След като отделям голямото количество течности идващи от кухнята и пералнята, остава някаква част "гъсто" и някаква част водица от душа и мивката в банята.
Аз все си мисля, че вместо два резервоара с различни кислородни среди трябва и трети.
Ако за първия са анаеробните бактерии, а за втория са тези дишащите, то имаме само първична и вторична обработка. А всички пречиствателни станции имат минимум три кръга на обработка. Плюс това мисля, че трябва да има каскадна разлика в денивелацията на трите съда.
Първия да е утайник, втория да е средния преливник, а третия карайно стъпало, почти чиста вода без тежки примеси. По пътя на логиката противодействаме на природния закон "водата да тече надолу". Само така тя може да се филтрира от излишни материали.
Това с EPS - a за филтър не ми хареса като идея не знам защо?
Дайте съвет правилно ли мисля или си губя времето?
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 23

Тема "Как се изгражда септична яма." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: