Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Имам вила в радомирско и за това искам за си монтирам хидрофорна уредба.Сондата е дълбока 25 метра с тръба 200 мм и водостабдяване 1200-1500 лит./24 часа.Въпроса ми е - ще успее ли капацитета на сондажа да захранва хидрофор?.Искам за захранвам, кухня, баня, тоалетна и пералня.В къщата се живее през лятото.
Хидрофора ми е необходим само за тези нужди, за поливане имам друг водоизточник.
pavelari - майстор
направи си сметка колко вода ще ти трябва - на мен ми се струва, че ти трябва 0,5 - 1л в секунда и ако не спада бързо кладенеца нямаш проблеми. иначе не би трябвало да е проблем, особено ако се сложи и едно реле за защита на хидрофора от работа на сухо
Тани - модератор
Ами зависи на каква дълбочина е водата. Според мен най-доброто решение е да си вземеш един голям съд (преди месец купихме на баща ми пластмасов съд 1000 литра за около 150 лева) , коъто да се пълни от помпата с която поливаш. Не разбрах от сондата ли поливаш. Хидрофора е вързан към пластмасовиа съд и така разполагаш с 1000 литра , ако щеш наведнъж , а те ще се възстановят постепенно! По този начин можеш да спестиш доста пари , защото можеш да си вземеш по-евтин хидрофор.

Ако идеята е неприложима в твоя случай , пиши , че измислим друго! Но пиши каква е другата помпа , от къде изпомпва вода , нивото на водата и колкото може повече подробности!

Тема "Да монтирам ли хидрофор при дебит 1200-1500лит./24часа?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: