Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
stevebradata - специалист
Привет искам да попитам следното имам един бързонагряващ бойлер и резервара дето се грее водата явно имам запушване като свалих резервара той пропуска но малко и се задържа :( свалих го и сега съм до напълнил с оцет но не знам дали ще разяде мисля че е котлен камък но не съм сигурен ако някои знае с какво може да махна този котлен камък ?
mitko_rupite - специалист
Неможах да схвана точно въпроса ти ...
---------
Имаш ли теч на водосъдържателя или не ?

Самия водосъдържател къкъв е - Емайлирн , подцинкован , алпака ...???

------------
На бойлери / разбирай 80 литрови вертикални -в повечето случаи / - измивам водосъдържателя с маркуч със СТРУЯ вода и точка ....

Скоро отварах един АЛПАКА -- имаше котлен камък -- но не се беше свързал със тялото .../ при ползване около 8 год /.
и с емайлираните е подобно .....ако не е нарушен емаила отвътре -- котления амък трудно се задържа по тялото ...
- виж с подцинкованите с съвсем друго / явно некаква химична реакция / -- котления камък -- се впива във водосъдържателя ..

имал съм случай -- на водосъдаржател на кафе машина --- меден ....
котления камък -- го истъргах с НОЖ .. ПИЛА и тн .... но остана един слой от 2,3 милиметра --- така здраво се беше свързал с тялото ,че
- Киснах го в 10 вида оцет 10 нощи ...
- варих го в големо тенджере .. със оцет .... със калгон ... със сода каустик ....
РЕЗУЛТАТ - НУЛА ..

А ако питаш за котления камък който полепва по нагреватела ... просто го изстъргвам с нож и точка ....

УСПЕХ !!!

.
stevebradata - специалист
Бойлера е от тези дето са тип Проточен :)



хехе ми май аз не съм бил точен шри формулировката нагревателя ми представлява един цилиндър около 80 см материала не е е известен търбите които излизат от него за месингови бойлера е на 20 години хехе някъде и е 6 или 10 КВ нагревател :) два режима :) та от 1 седмица пропуска слабо водата и сега го разглобих и съм извадил нагревателния цилиндър за нещастие това нещо е капсоловано и не може да се стърже :) има нещо което го запушва и не знам какво е :) от известно време е проблема от 3 дена и сега го кисна та идеята и въпроса ми е дали с оцет както съм го накиснал ще имам успех запушен е но не се знае колко е тежко положението :) пропуска малко от водата защото се получава едно такова подтискане на налягането и е кофти защото клапата за включване остава затворена и така бойлера е постоянно включен и не е добре :)
romanpm - майстор
:) Добре е солна киселина /аз ползвам такава за кафемашини/, и по добре специална течност която се ползва за почистване на скоростни подгреватели , но е доста скъпичка :?
stevebradata - специалист
хехех солна киселина :? хехе някакъв разтвор колко процента :) или чиста да не разяде нагревателите :razz: :shock: хехе утре ще изсипя оцета и ще тествам да видя дали ще има някакъв успех дали ще пропуска ако не ще трябва да видя по магазините дали не се продава нещо да раздвижи аз се чудя дали да не го напълня с корселин дали няма да подкара ? :?
mitko_rupite - специалист
За съжаление - такъв нагревател - капсулован не съм виждал ...
Снимай ако е удобно...
И пак неможах да разбера откъде ТИ ТЕЧЕ .....
Снимай тоя нагревател -- със фланеца ....

/ по принцип много от нагревателите са залепени с калай за фланците .../говоря най вече за 80 литр бойлери2,3 кило вата /....
и точно там -- прокапва ...... и на кафе машина съм имал същия проблем ........
разпойваш нагреватела от фланеца --- чистене до ЛЪСКАВО .... и наново запойване ....



С оцет - нема да стане ГАРАНЦИЯ ...
Виж предложението на колегата romanpm - солна киселина ../ аз съм готов да му се доверя /

.
stevebradata - специалист
ето какво представлява този нагревател и той НЕ ТЕЧЕ тоест пропуска малко Вода търбата е запушена от котлен камък бойлера е на 20 години

Прикачен файл

DSC03242.jpg
DSC03242.jpg (171.47 KиБ) Видяна 9055 пъти
stevebradata - специалист
:?

Прикачен файл

DSC03243.jpg
DSC03243.jpg (218.82 KиБ) Видяна 9054 пъти
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Покажи със стрелкичка откъде тече/капе.
stevebradata - специалист
Проблема е че не тече от никъде :shock: запушен е най вероятно от котлен камък течеше леко но след като седя в оцет и после в корселин и после в калгон вече и не пропуска вода :) и сега съм отново в задънена улица освен да го водя на ултразвук :) баси а бойлера е много стар иначе ако имаше от къде да взема такъв нагревател да съм го сменил вече :)

Тема "котлен камък в нагревателя" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: