• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Chon - напреднал
след като се консултирах с трима ВиК майстори които ми казха мин цена от 400лв за да ми пуснат няколко тръби и два водомера в моята панелка на която правя ремонт реших сам да се пробвам и ето ги и моите първи стъпки във ВиК моля ако някой види фатални грешки нека ме поправи преди да съм замазал тръбите.Иначе вече издух системата ,нямам никъде течове и на всякърде имам добро налягане

Прикачен файл

1.JPG
това са изводите на мивката за кухнята и за съдомиялна машина
1.JPG (49.96 KиБ) Видяна 4619 пъти

Прикачен файл

2.JPG
2.JPG (48.94 KиБ) Видяна 4619 пъти

Прикачен файл

3.JPG
3.JPG (43.27 KиБ) Видяна 4619 пъти

Прикачен файл

ViK.JPG
там където не се вижда е модулна батерия за душ
ViK.JPG (44.33 KиБ) Видяна 4619 пъти
Каналски - специалист
:) ... според мен са ти казали горе-долу "нормална цена". Крайната картинка пак щеше да е нещо подобно !
- Не се вижда добре водомерният възел, нещо не ми харесва ;
- Зад десният водомер, на вертикалата, над "ремонтния фитинг" (дето е от най-евтините май), май има "нещо гнило в Дания" ;
- Проследи тръбите за топла и студена вода и изводите , Студена -> дясно , Топла -> ляво ;
- Укрепване Закрепяне, Укрепване Закрепяне, Укрепване Закрепяне, всички го мразят, никой не го прави ... оттърваха се от стоманените тръби и взеха че спестиха и от закрепянето, Пълно щастие , двоен-троен Кяр, пей сърце ... от всичко спестихме, хайде да ходим за бира ;
- Има едно нещо като топлоизолация, но то не се ползва за топлоизолация ... полимерната тръба има свойство "тепературно разширение/удължаване", молекулярни сили ... бутат плочки. Опитай се да гарантираш поне на топлата вода къде да има да шава малко тръбата ;
- Съседа отдолу знае ли за тръбата по пода ;
- Канализацията не е довършена или викаш "то за там няма нужда от акъл" ;
- Друго не се сещам ....
Spokoiniq - майстор
Има ли наклон на канала на пода?Че ако няма...
svetliopi44 - Чирак...
Какви са тези връзки ??? Тройника е за смяна ... сега е момента !!!!
Я обясни малко картинката ...Виждам бърза връзка после май PE ,нещо обърквация...

Прикачен файл

2_331.jpg
2_331.jpg (45.86 KиБ) Видяна 4561 пъти
Chon - напреднал
започвам да обяснявам
Наистина има нещо гнило в Дания
когато започнах да махам старите тръби на мястото на гнилия тройник имаше друг за който долната тръба беше хванала само на две резбички и в течение на времето леко корозирала, и от вибрациите на шлайфа подаде,тогава изпаднах в беда беше 18 ч спрях водата на входа и трябваше да се действа бързо викнах хора от ВиК и те направиха тези ремонтни връзки но нямаха тройник и единсвения магазин от където можех да взема по това време беше баумакс а там имаше такива тройници които ръждясват на втория ден.Мерси за мнението по този въпрос -два дена се чудя дали да ги сменям тези връзки ,един комшия ме разкандардиса като каза че те щели да траят доста време особено PE-то и няма за какво да се притеснявам но явно има, този тройник и на мен не ми харесва та може да пусна един PPR с тройник и долу да го свържа с ремонтната муфа,другия вариант е да изчистя ръждата от тройника да го боядисам и да сложа изолация на този щтранг за да не става конденз(какво ще кажете за това)
За тръбите по пода комшията от долу знае а и снимката е преди да им сложа изолацията,сложил съм им изолация от черната (забравих как се казва) 9 мм за пода и 6 мм за стените
По принцип съм спазил ляво и дясно за топла и студена само на едно място не, но там жената реши че ще слагаме мивка с други размери а вече бях пуснал за студената вода та смятам като полагам мивката топла и студена вода да ги обърна като "усуча" тръбите с al вложка
На тръбата за мръсния канал на пода съм дал наклон от 4см за разстояние 2,5м което се пада 1,5% бях чел тук във форума че толкова трябва да е наклона. мръсната канализация не е завършена защото смятам от удките на татъка да има гофри а и на две от местата изводите са за пералня и съдомиялна машина.
А за укрепването смятам да бодна някой дръг фишер в стената всичките ми изводи са пригодени за стенен монтаж.
ще пусна още снимки кадо го направя
svetliopi44 - Чирак...
Сменяй докато е време... аз при такъв ремонт бих подменил и щтранговете ... така или иначе си на вили и могили ...после пак ли ще къртиш ... :?
Хайде и успех ... :2thumbs:
Chon - напреднал
бих ги сменил но няма как да бръкна при комшията отдолу
filmatoplo - майстор
Поне мини тръбите с грунд и боя да изкарат още толкова :)
Rumen Iankov - специалист
Фиксирай си изводите на батерията за душа преди да замазваш.
  • 1
  • 2

Тема "малко критика ако може" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: