Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Trendo - помощник
Здравейте,
търсих доста и не намерих информация относно прекарването на водопровод в преградна стена от ГК. И по точно как да закрепя най добре стенните колена. Ако има някой който да има опит да помага.
Благодаря предварително!
viko01 - специалист
Пада малко импровизация.Може и без такива колена.всеки завършващ елемент си има уши.Предварително ги укрепваш от задната стена и тогава затваряш
Каналски - специалист
Може това да даде някакви идеи:
Каталог 1, Каталог 1, Link 1, Link 2, Link 3
и др. ама къде да ги търсим ....
1 Подход: Закрепяне към самият гипсокартон
2 Подход: Закрепяне на разпънка между шендерите или на някаква друга конструкцийка
И двете , никога не съм виждал или чувал да ги правят у Нас .... дано се получи при теб!
Trendo - помощник
Благодаря за отговорите, в крайна сметка пуснах по едно УВ между профилите и за тях хванах колената, като отвътрешната страна сложих по една летва за да мога да ги хвана по-здраво в дървото. Още не съм слагал картона като го направя ще кача някоя снимка да покажа как се е получило. Най-вероятно трудноста ще е с първия слой картон, за втория всичко ще се нареди, но докато не пробвам няма как да разбера :? :)
Каналски - специалист
Според мен става. Но за мен просто без монтаж на Удължители няма как да се мине ! И затова ти трябва стабилно и здраво закрепени фасонни елементи. Внимавай какви удължители ще ползваш, за мен на пазара пълно с фалшификати (не ти трябват да са хромирани).
Примерна картинка:
Изображение

Тема "Водопровод в преградна стена" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: