• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
bisoft - специалист
така и ще направя ... утре, хайде са днес стига
Приятна вечер !

Бисер
filmatoplo - майстор
Милене браво за Кипа, нивоконтролера ще ми реши куп проблеми оттук насам -тъкмо се чудех с каква джаджа да контролирам работата на една хидрофорна помпа теглеща от бидон 1000 литра - бидона се пълни от потапяща помпа в сондаж .Туй чудо ще ми контролира двете помпи едновременно. :lol: Милене ти си пич.
romanpm - майстор
Много перални отиват за скраб , имат доста части и в тях "нежни" , в смисъл чувствителни ниворегулатори на принципа на налягане върху мембрана с 1, 2-3 контакта пряко на 220 В , че са и регулируеми някои :)
bisoft - специалист
filmatoplo :
Милене браво за Кипа, нивоконтролера ще ми реши куп проблеми оттук насам -тъкмо се чудех с каква джаджа да контролирам работата на една хидрофорна помпа теглеща от бидон 1000 литра - бидона се пълни от потапяща помпа в сондаж .Туй чудо ще ми контролира двете помпи едновременно. Laughing Милене ти си пич.

Ето за това става въпрос ?! Стефане виждаш ли, че от нашата "говорилня" има полза. Аз моя проблем така или иначе ще го реша, но оставяме за поколенията готово събрана информация. Така че не ми обиждай "простия бидон" моля ти се ...
Това за пералните машини а и от миялни машини е също много умно, то дори нов датчик да си намериш, също едва ли е толкова скъпо, но това че са прецизни и работят в този диапазон на налягане си прав romanpm, гледах някъде по каталозите на Милен такива ...

Бисер
bisoft - специалист
Обръщам се към filmatoplo ,
Приятелю, устройството на Кипа наистина е решение на въпроса ти. То работи на принципа токопроводимост на течността (подобно на схемката на lenko71. Само провери или попитай дали става за чиста вода ?! Проводима се смята течност, която има над 1 (S·m-1); питейната вода има 0,0005 - 0,05 (S·m-1) спец.електропроводимост при 20 град.C ; а морската, заради солта около 5 (S·m-1) ...
Те пишат там още в началото "за проводима течност", чистата и кладенчовата вода не е чак толкова проводима ?

Бисер

Прикачен файл

KIPA_2.jpg
KIPA_2.jpg (40.63 KиБ) Видяна 4562 пъти

Прикачен файл

KIPA_1.jpg
KIPA_1.jpg (45.36 KиБ) Видяна 4562 пъти
filmatoplo - майстор
Сондата е на 50 метра от морето , пие се водата ама има странен вкус като морска смесена с питейна :) - ползва се за баните на хотел. Дано стане .
bisoft - специалист
Ако е до морето, там има повече соли; има смисъл; дори и да не стане ще усилиш само входните датчици, можем да помогнем за това ... Но самото "желязо" (апаратурата де) си струва парите (63лв.), както казва Милен ?!

Бисер
bisoft - специалист
Милене,
Иска ми за един прост LCSP-N1-S1 ъглов поплавков датчик с един рийд контакт без движение на 1/2" - :shock: 200лв. Те са полудяли бе ... и никакви промоции, забрави. Освен това ще ми го произвеждат специално, защото нямали готови ."Ти, вика, като ходиш на шивач, нали искаш костюм по мярка ?" Всичко е индивидуално, каталозите са само за "парлама"... Ще търся нещо по-народно ?!

Бисер
Милен - майстор
Ами да си ги рупат за мезе :lol:

На мен сайта им за LCSP ми даде някаква сонда до 300метра в взривобезопасно изпълнение ако си питал за такова е нормално да е и по скъпа даже. Трябвахе да ги питаш за най евтиния вариант на сонда, можеше да получиш и друг отговор тогава.

Питай и тук http://www.electronics.sts.bg/ по принцип правят такива неща но нещо не откривам на сайта им.
bisoft - специалист
LCSF и LCSFP пропуснал съм "F" сигурно ...
LCSF e 200лв., a многоточковият незнам, не смея да попитам при индивидуална поръчка и до 120см дължина вертикално; човекът предложи до 7 нива, което е добре, но на цената на бидона :lol:
На мен и 2-3 от другите ще ми свършат работа. Аз първо се обадих по телефона и той ми каза ориентировъчно цената, а като отидох в 17:15 бяха вече затворили ...

Бисер

Прикачен файл

LCSF_P.jpg
LCSF_P.jpg (43.38 KиБ) Видяна 5176 пъти
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9

Тема "Как да измервам съдържанието на бидон 750л." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: