Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
strazhara - напреднал
Здравейте
На мен ми предстои да си закупя хидрофорна система, която лятото, ще я ползвам и за дребни поливки, тъй като си имам и друга помпа за напояване. Основно предназначението, ще бъде да захранва триетажна жилищна сграда с постоянно обитаване на един от етажите в случай, че отпадне местната ВИК системата. Кладенеца ми е дълбок 4метра, като в момента се пълни до 3м височина. Имам изградена шахта в близост до него.
Изискването ми системата да има защита от работа на сухо.
Аз лично засега съм се спрял на Грундфус:
Електронен пресостат Grundfos PM2: http://www.water-technic.com/kontroler- ... -pm2-p220/
Самозасмукваща чугунена (джет) помпа Grundfos JPBASIC 4: http://www.water-technic.com/samozasmuk ... ic-4-p435/
или
Самозасмукваща неръждаема (джет) помпа Grundfos JP5 CVBV 230V: http://www.water-technic.com/samozasmuk ... 230v-p429/
Или готова хидрофорна система на Метабо и то тази даже с нераждавейка съд(за тази цена!!!!)
http://www.onlinemashini.bg/hidrofor-me ... a-8-m/6560
Моля за съвет и мнения по моя избор или някакво друго предложение.
Предварително благодаря.
Последна промяна от strazhara на чет мар 28, 2013 7:11 pm, променено общо 1 път.
strazhara - напреднал
Благодаря
А, защо се правят електронните пресостати без контрол на системата за включване, на две налягания на 1,5бар и на 2,2бара?
strazhara - напреднал
Снощи се порових в нета и открих в една инструкция за монтаж на Грундфус ПМ 1 и 2, че при първите 1,5бара е за максимална височина на напора до 10м, а за 2.2бара до 17метра. При втората това може да се контролира от 1.5бара през 0,5бара до 5бара и така може да контролираш налягането по системата, както и при случайно забравяне на пусната канела до половин час цялата система спира, а също и още няколко възможности най-важната от която е защита от работа на сухо(отнася се и за двата пресостата).
Защо си усложняваш живота с тази електроника!Вземи си обикновен механичен пресостат от около 20лв.Фабрично включва на 1.4 и изкл.2.8 Атм.Можеш да си го настроиш и на друга диферентна разлика.Лятото нямах грижи с него,а и помпата влючва по-рядко.Дори се намокри от дъждовете през есента.Свалих, почистих го,и пак си бачка.
LazarGanev - "Велик майстор"
Най-голямото предимство на електронния пресостат е защитата от работа на сухо, а честотата на включване зависи най-вече от наличието и големината на РС
hidrazin - майстор
+1
Защитата от работа на сухо е едно немаловажно предимство. Освен това с електронния пресостат може да избегнеш и разширителния съд. Има цяла голяма тема за тези неща.
:partyman:
Повечето помпи имат вградена термозащита.А хидрофора де факто намалява броя на включвания на помпата за определено време.И другото което е реактивният ток при всеки пуск на помпата.Морските съдове изцяло са със хидрофори,и не ми се мисли,ако имаха електронни пресостати,без хидрофори.Все пак това си е мое мнение и на никого не го налагам.
strazhara - напреднал
А, някой чувал ли е за тази фирма Електро машинен: http://www.rembg.bg/product_details.php ... uct_id=255
LazarGanev - "Велик майстор"
Китаеца ти слага марка каквато поискаш. Немското звучене винаги продава по-добре техниката, той е като еротиката в рекламите :wink:

Тема "Съвет за закупуване на нова хидрофорна система за кладенец" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: