Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Здравейте, имам проблем с бойлера (протича когато си иска).Става въпрос за модел на Synsistems 120 лита хоризонтален със серпентина и мантия(включен към мантия Слънчев колектор,към серпентина локално парно).През големи периоди от време бойлера протича(забелязъл съм че по някога е свързано със спирането на водата) затова ме съмнява че е някакъв конденз.Бойлера е на една година в гаранция , но като извиках хората които го монтираха (които и извършиха монтажа на слънчевата система и ми продадоха тези части включително и бойлера) само вдигат рамене и нищо,така на три пъти след което се отказах да ги търся повече. Така на въпроса ,някой сблъсквал ли се е с този проблем, има ли разрешение . Вече една година от както си налепих банята остана само окачен таван да направя , но го бавя заради този теч(мисля да го скрия в тавана) не харесвам да се виждат тръби и други такива.Качвам малко снимки. http://www.snimka.bg/?album;aid=419843
bonjyr89 - специалист
Хахаха с тоя аватар в първия момент си помислих,че пише LazarGanev и се смутих,че точно той ще пита за нещо подобно :-D

Та относно проблема това е или дефект във фланеца или шупла в заварките.Накарай тея дето са ти го монтирали да го подменят щом е в гаранция.Според мен друго спасение няма.
Нека все пак да чуем и другите колеги.
LazarGanev - "Велик майстор"
И аз взех да чета какво съм писал снощи на пияна глава, щото нищо такова не помня :-D .
Или трябва да се види точно откъде е, или трябва да се изчака, за да се локализира със сигурност. Нали имаш гаранция?
naskov - майстор
След като протича, когато няма налягане във водопровода най-вероятно теча е от гумената гарнитура на фланеца. Трябва да притегнеш болтовете. Освен това можеш да извадиш и терморегулатора,като просто го издърпваш силно и под него ще видиш винта, който държи нагреватела. Натегни и него. Ако няма течове от заварките това са местата от които протичат бойлерите Сън Систем
Любо - специалист
най вероятно както казва колегата е от уплатнението на фланеца.като мине извесно време и леко отпуска което налага притягане.обикновенно теча се проевява когата намягането в бойлера е по слабо .тоест при студена вода. стягаш болтовете малко и си готов.успех
tysonlkr - специалист
Според мен щом не е в изправност и не работи, трябва да се подмени. Гаранцията не включва само ремонтиране на уредите, а и тяхната подмяна при необходимост.
Няма какво да се чудят :evil: уредът не работи и те немогат да отстранят повредата, трябва да се смени за тяхна сметка.
Като не искат отиваш в "комисията за защита на потребителя", поне да ги санкционират при добро желание. Лошото е че в нашата държава за потребителя е трудно да си търси правата :cry: :evil:
Колеги , мерси за съветите.При първа възможност ще пробвам да затегна болтовете и ще симулирам спиране на водата, може и първо да го направя при свален капак и да се оглеждам от къде ще сълзи.А за тази фирма отдавна съм се отказал да ги търся преди бойлера ги чаках да отстранят един теч в колекторната система(която те я изпълниха) накрая сам я отстраних,имаха и направени обратни наклони в същата система които ми създаваха ядове в обезвъздушаването + други проблеми които не ми се пишат.Тези хора са некадърници, като вземат парите и друго не ги интересува.Не ми се разправя и с държавните глупости за правата ми (ял съм им попарата).Старая се да бягам максимално от държавата и да не и давам нищо(за сега се оправям добре).А тази фирма я наказах със санкция от моя страна , взимал съм от тях материали за вик. ел . и други които съм плащал след време (просто последната сметка не им я платих) чаках да ме потърсят , и до сега не са се обаждали (сметката беше за около 200 лева)

Тема "Проблем с бойлер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: