• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Каналски - специалист
jolobg написа:
При мен "подова конструкция" липсва, т. е. - още не е направена тъй като банята е на приземен етаж и пода е все още гола пръст.
Това е напълно Нова информация за мен ! Т.е. под тази баня надолу няма вертикална канализационна тръба 4-5-10m и пр. и пр. Направо все едно съм си писал досега на вятъра :( ... не ми се пише повече, съжалявам !
vpa - специалист
Каналски написа:
jolobg написа:
При мен "подова конструкция" липсва, т. е. - още не е направена тъй като банята е на приземен етаж и пода е все още гола пръст.
Това е напълно Нова информация за мен ! Т.е. под тази баня надолу няма вертикална канализационна тръба 4-5-10m и пр. и пр. Направо все едно съм си писал досега на вятъра :( ... не ми се пише повече, съжалявам !
Eeee недей така де тъкмо щеше да стане интересно - мислех да питам за съседите отдолу :lol: ама то...
jolobg - специалист
Каналски написа:
jolobg написа:
При мен "подова конструкция" липсва, т. е. - още не е направена тъй като банята е на приземен етаж и пода е все още гола пръст.
Това е напълно Нова информация за мен ! Т.е. под тази баня надолу няма вертикална канализационна тръба 4-5-10m и пр. и пр. Направо все едно съм си писал досега на вятъра :( ... не ми се пише повече, съжалявам !
Не мисля, че си писал на вятъра (имам още една баня за ремонт на вторият етаж свързана към същата канализация), но все пак съжалявам, ако се чувстваш така! Тръбата е около 50 см и оттам си мислих, че ще има проблем като не мога да сложа отделни отклонение за мивки, сифони... и тоалетната, защото не мога да слизам по-дълбоко заради наклона на външната канализация. Сега като чета тези думи на разочарование разбирам, че освен при вливането към вертикалният канализационен клон, разреждане се получава и при движението на водата по вертикалата при голяма разлика в нивата.
Всичко това беше много полезно (поне за мен) и за това благодаря за съветите!
Каналски - специалист
Главно проблемите (с движението на въздуха) са където водата пада от високо по вертикална тръба. По хоризонталните рядко има възможност за проблеми, освен при много дълги участъци и когато се препълва тръбата, но е трудно(до невъзможно) да се получи "повишено или понижено налягане" което да компрометира наличието на вода във водните затвори на сифоните и пр. работи ....
  • 1
  • 2

Тема "Свързване на мивки, подови сифони и тоалетна към канализация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: