Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
michael78 - специалист
Здравейте, от скоро се нанесох в новопостроен апартамент. Жилището над мен не е обзаведено още, и ВиК то е на тапа (Използвани са едни червени пластмасови тапИ).Вече втори път от тези тапи протича и в нас става наводнение. С какво да сменя тапите на комишиите, че да е сигурно че няма протече пак? купих едни метални пуцинковани тапи ( като за тръби от едно време) но не знам дали ще свършат работа (много афиф ми изглеждат). ПО-добре ли е да им купя необходимите кранчета, които да се държат затворени или металните тапи са по-добра идея?
Чаро - Акълия
michael78 написа:
металните тапи са по-добра идея?
Яко кълчища и тефлон и здраво стягане. :wink:
todor_velikov - специалист
да стават поцинкованите ,ама това яко стягане към пропилена само после при развиване да не скъсате някое коляно,кълчища само мисля че ще са достатъчни(поне аз това ползвам че с тефлона не се спраавям) :wink:
chavdarov6 - специалист
Съществуващите тапи не са много надеждни.
Хубаво си направил,че си ги сменил с подцинковани(най-доброто за целта).
И както пишат колегите.....калчища+силикон,калчища+тефлонова лента+само тефлонова лента,течен тефлон с калчища(последното не го вземай на сериозно).
Милен - майстор
Калчища + плюнка :lol: като в доброто старо време на поцинкованите тръби.
filmatoplo - майстор
На поцинкованите тапи навий калчища и намажи с размекнат сапун -стягай леко и внимателно 3 резби и готово. :wink:
Каналски - специалист
Извън Темата !
Ей не е много лесно да се махат/слагат тапи при измазани стени (може и сложени плочки) ... та не се знае! Ама няма начин трябва да се развива и навива...
blajko56 - помощник
Колеги, да Ви светна по въпроса. За месинговите резби на полипропилена се ползва само; тефлонова лента,водопроводна корда или лепила на LOCTITE. Калчищата са за поцинковани тръби и части. При тях резбата е конична.При месинговите резби навиването с калчища може да спука втулките, които и без това са много тънки. Аз лично предпочитам корда.Излиза по-евтино и с гаранция че няма да протече дори да върнеш с един оборот. При тапите от полипропилен е достатъчно само тефлонова лента защото те имат конична резба и ако ги навиете с калчища може да захванат на криво и да текат. OK ? :-D
LazarGanev - "Велик майстор"
Сполай ти Брайко, цял живот ще сме ти благодарни, че ни светна по въпроса!
filmatoplo - майстор
Koнeцa Loctate и тефлоновата лента текът понякога връските -немога да рискувам да точа системи по над 200-300 литра за една капеща връска :wink: .Особено по големите цолажи имат големи хлабини между резбата и конци и ленти не помагат -калчища и течни тефлони или пасти е по надеждно .Който гони красота да си поема рисковете . :wink:

Тема "течащи тапи" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: