• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 13
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
hygro - майстор
Еърлифтът е наистина правилното решение, само дето не трябваше да бомбиш преди това...

А че сондажът се е обрушил чак до такава височина говори, че и обсаждането не е било наред. От какъв материал са ти обсадните тръби?

Казваш, че сондажът е пълен с чакъл. Това значи че е доста вероятно да имаш пласт с добра проводимост и първоначалната неработоспособност се е дължала на недобро промиване след сондирането...
masterrichi - специалист
Тръбите са 160/7,7мм.от сивите,22 лв. им е метъра а отстрани имам филтър речен филц 5-15мм.Аз споменах че гърменето ми се наложи щото съм избягал с около метър от дамара.А това с багетите не го пренебрегвайте щото около 80% от водата хората си търсят по този начин.Всеки човек си има някое биополе и при едни действа с медни пръчки насочени напред в нивото на кръста ,при други само с метални добрени до сърцето.И аз си намерих подходящите пръчки с които ми показва с точност местото и дълбочината,тествал съм ги вече на 4 действащи сондажа,като има определих с точност местото и дълбочината.Причината да не се доверя на специализирана хидрогеоложка фирма за сондажи е че работят много скъпо и на мен не ми излиза сметката.Този сондаж ако не беше тази грешка в началото ми излезе около 2200 лв.за 30 м.дълбочина с тръбите и филца.Ще правя още 4 сондажа при мен на другите имоти,има още 4 дамара независими от другите и водата аз ще си я търся и ще направя клипче как точно става това.Покрай този сондаж научих доста неща.
masterrichi - специалист
Вчера след 8 часова борба с почистването стигнах 24 метър,да споделя първо че да работи компресора и да вади пясък и чакъл му е необходим минимум 7 м.воден стълб,аз му подавах вода с помпата и пълнех постоянно сондажа до горе,на 24 метър водата почна да прелива и спрях помпата а компресора продължаваше да хвърля вода,просто дамара се беше отпушил и така до вечерта стигнах 30 метър.Днес го затръбих с тръби 125мм.Днес имам воден стълб 13метра и дебит около 1,5 м3 на час,водата се избистри и съм много доволен ,че спасих сондажа.Другата седмица започвам втория сондаж на другия парцел и аз ще си търся водата с багетите,отново се уверих че действат точно.Едно време е нямало хидрогеолози и хората по този начин са търсили вода.
mlado-maistor4e - специалист
Давай пич , и пускай клипчета. :razz:
1115 - специалист
Давай газ... много ме кефи развитието на темата и го следя с интерес.
Дай клипче как се търси с пръчките.
Аз не ги харесвам като идея, но не съм видял още как работят де.
И на мен ми предстоят няколко сондажа и то на места, където може и да няма вода и затова си правя по-малко 1...2 сонди.
Мисля, че ще ми излезне по-евтино от 50...100лв/м.
здравйте!
като абсолютно нов в този форум предварително се извинявам за допуснати неадекватни изказвания, но стигнах дотук след като бедата ме застигна и трябваше да търся неволята.
става въпрос за нещо ,което на някои може да им се стори нелепо, но на мен като потърпевш ми пуши главата. проблемът е там, че помпата, която използвах в сондажа (26м, тръба ф 125мм) ,направен преди около месец, заседна вътре и то на дъното. разбрах вече ,че сме допуснали ред грешки,като например избор на вибрационна помпа за сондажа и то с горен смукател. бях сложил българска такава , но с долен , но за 2-3 дена работа, същата спря да подава вода и сега е на ремонт за дефектация. преди няколко дни, когато и втората спря да подава, реших да я извадя и се оказа ,че е абсолютно невъзможно.първо дърпах сам кабела, въжето и маркуча едновремено, но ядец. след това се включи и сондьорът и неговия помощник и така и тримата дърпахме и пак нищо. стана като приказката за ряпата само дето нашата не излезе. спред сондьра помпата се е окопала в пясък макар че беше вдигната от дъното на поне половин метър.а аз се чудя дали е възможно да е станало пропадане на тръбите,защото най-горната ми се струва че е потънала поне с 10 см, но може и да се лъжа.
и сега съм нещастен собственик на дупка 26 м с излизащи от нея кабел, въже и маркуч, но не и вода.
затова , моля за помощ.ако на някой му идва идея, моля нека я сподели.
може ли masterrichi да опише по-подробно накрайника ,който е направил. имам впредвид каква е дължината на 2"-та тръба и как е спуснат в сондажа и въобще последователността на действията от поставянето му до края.
благодаря на всички ,предварително.
1115 - специалист
Aз мисля, че на първо време трябва да се разбере защо е заседнала помпата.
Чиста вода ли е вадила преди да спре или е имало пясък?
Защото ако до последно всичко е било ок, то може и тръбатада се е огънала и поддала.
Тогава няма как да извадите помпата, макар да съм чувал да се вади заедно с обсадата.
masterrichi - специалист
Веднага ти давам точен отговор ,щото миналата седмица вадехме една помпа по същия начин заседнала от пясъка.На помощ дойде една водоноска дето мият улиците,те са с много мощна помпа.Монтирах един преходник към 1 " маркуч и го вкарах до дъното после му пусках силна струя да разбие пясъка и същевременно дърпахме помпата цялата процедура беше 10 мин. и я изкарахме.После го посъветвах да си сложи една решетка от неръждавейка на дъното с 3 пръчки за крака по 1 м.за да може песяка да минава през решетка и помпата да се отдели от дъното,нещо като утайник.
1115 - специалист
А какво стана с онзи сондаж, дето го гръмна и съживи после.
Бачка ли?
Или са прецака пак?
masterrichi - специалист
Да работи си, даже му се увеличи дебита.Но следващия че го правя с гривни 800мм.водата ми е на около 18 метра.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 13

Тема "Сондаж-проблем" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: