Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
leoncho - специалист
Днес жената ми каза, че хидрофора в продължение на 5 минути не спира. Изключих захранването, източих разшерителния съд и премерих налягането - 0.8 атм.
Включих отново захранването и този път изключи на 2.4 атм.
Пробвах да видя дали може да захрани пръскачките и след около 2 минути сам се изключи.
Отново източих, напомпих до 1.5 атм и изключи вече на 2.8 атм, като до около 2.4 атм качва сравнително бързо, а за останалите до 2.8 атм качва за може би 2 пъти повече време.
Какъв може да е проблема и може ли да се очакват нови изненади.

Да добавя, че в началото на май смених мембраната и напомпих до 1.5 атм. Ползвам го за точене на вода от кладенец и поливане на трева.
Не е особено натоварен, особено последните 2 седмици с тия следобедни валежи.
LazarGanev - "Велик майстор"
Помпата китайска ли е? Проблемът за да вдига бавно е в нея. А за пада на налягането - провери си добре вентила и фланеца със сапунена вода - явно някъде има теч.
leoncho - специалист
LazarGanev написа:
Помпата китайска ли е? Проблемът за да вдига бавно е в нея. А за пада на налягането - провери си добре вентила и фланеца със сапунена вода - явно някъде има теч.
Помпата е Педролио на Ранчо. Досега нямаше проблем. Сега чух, че пак се е включил, но този път сам изключи.
Не е добре работата, ще вземе да изгори.
todortv - майстор
Когато прекратиш с поливането,от къде спираш:спираш помпата или
с кран към дюзите?
leoncho - специалист
todortv написа:
Когато прекратиш с поливането,от къде спираш:спираш помпата или
с кран към дюзите?
С кран към пръскачките, освен това захранва и една външна чешма.
Не мисля, че има теч между хидрофора и чешмата и крана на пръскачките.
Утре ще затворя крана след хидрофора за да съм 100 % сигурен в това.
todortv - майстор
Следват всички връзки,фланец,смукател,дори игла на мембраната.
А ако спреш помпата на сутринта вдига ли налягане за нормалното време?
Като спреш помпата и затвориш крановете,на сутринта налягането запазва ли се?
LazarGanev - "Велик майстор"
Споко, няма да изгори, но те вкарва в разход. Ако налягането на въздуха е добре, значи имаш загуба на вода от системата - може възвратният клапан на смукателя да пропуска. Ако пада налягането на въздуха - трябва да установиш от къде е теча - или от вентила, или от фланеца не уплътнява добре.
leoncho - специалист
LazarGanev написа:
Споко, няма да изгори, но те вкарва в разход. Ако налягането на въздуха е добре, значи имаш загуба на вода от системата - може възвратният клапан на смукателя да пропуска. Ако пада налягането на въздуха - трябва да установиш от къде е теча - или от вентила, или от фланеца не уплътнява добре.
Проблема забелязах днес след 19 часа.
Утре отново ще проверя всичко.
А възвратния клапан на смукателя как мога да проверя пропуска или не? Колко е нормалното време за напълване на разшерителния съд?
LazarGanev - "Велик майстор"
За да провериш възвратния клапан трябва да развиеш отнякъде (най-добре тръбата преди помпата, да я напълниш догоре и да следиш дали задържа нивото. Разширителния съд е пълен още при 1.5-2 бара, от там нататък само се повишава налягането. Нормално е да става по-бавно, ти си знаеш как е било отначало.
leoncho - специалист
LazarGanev написа:
За да провериш възвратния клапан трябва да развиеш отнякъде (най-добре тръбата преди помпата, да я напълниш догоре и да следиш дали задържа нивото. Разширителния съд е пълен още при 1.5-2 бара, от там нататък само се повишава налягането. Нормално е да става по-бавно, ти си знаеш как е било отначало.
Благодаря за отговорите.
Помпата в горния край има пробка от която при първото ползване монтажника наля вода до преливане. Днес развих малко и тръгна да сълзи, така че мисля че смукателната тръба е пълна. не мога да развия тръбата преди помпата щото същия монтажник е направил твърда връзка и не е оставил холендър ( при монтирането нямах време да бъда постоянно около него и ...).
Май проблема е някъде другаде. Преди 10 мин. отворих крана на чешмата и след известно време водата спря. След това затворих крана и след известно време помпата включи ( не знам колко ). Преди малко историята се повтори, само дето още не се е включила.

Може би пресостата се е прецакал, знам ли.
Каквото и да е - кофти. Ще трябва да свалям помпата, а с тази твърда връзка ще трябва да режа тръбата, а после заварки в тая жега-не е кеф. :sad:

Тема "Проблем с хидрофор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: