Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
chavdarov6 - специалист
Жилищна сграда с две секции(входове).
Всяка секция има отделно захранване от уличния водопровод (ф 75).
Водомерния възел е в мазето на зградата.
Обекта има и няколко пожарни хидранта.
Защо по дяволите са два,някой да помогне.

Прикачен файл

untitled.bmp.gif
untitled.bmp.gif (6.8 KиБ) Видяна 3275 пъти
LazarGanev - "Велик майстор"
Проект няма ли/ Там трябва да са обяснени съображенията
Каналски - специалист
chavdarov6 написа:
Защо по дяволите са два,някой да помогне.
За кое да се Помага?
Да разбереш защо е така или има някакъв друг проблем ?
chavdarov6 - специалист
Проекта е такъв,и така ще се изпълни,обяснение няма,но много искам да разбера защо е така.
mitaka_vk - специалист
Тайната е скрита в кубиците на водомерите. Дал си ги по 10 кубика и двата а захранват тръба минимум 2" значи само 1 водомер не може да постигне нужната пропускливост за такъв диаметър тръба затова варианта е: да се постави водомер с по голям дебит или пък ако е нужно да има много ниска консумация която да бъде отчитана да се постави комбиниран водомер.
Комбинирания е доста по скъп водомер затова провери дали не моге да се постави водомер с по голям оптимален дебит.
chavdarov6 - специалист
Последния обект,който издадох на скоро пак беше жилищен блок и пак имаше ППК но си беше с един водомер 20 м3.................май само проектанта си знае защо е така......
Каналски - специалист
mitaka_vk, го е написал Обяснението :)
Но така измислено си е малко , тип "занаятчийска изгъзица" ... освен ако няма някакво заиграване със Арматурите по водомерният възел или някакви супер изтънени и прецизирани хидравлични Трикове. Напрактика това решение (както е показано в схемата) върши работа при Максимални водни количества. Но според мен драстично влошава нещата при Минималните водни количества :)
Разгледай Проекта и кажи там пише ли данни за проектанта, най-вече кой набор е (кога е завършил) и от кое населено място е ?
gorgidanchev - специалист
И аз съм срещал това изпълнение.Два водомера по един цол.Но при мен е училище и са доста пожарните кранове.Тази година ги махнахме и сложихме голям водомер.1963 г. е правено училището и сигурно са нямали големи водомери. :? :? :?
torbalan - Дървен философ
е, има и хубава страна - винаги може да свалиш единия водомер, за да го занесеш на ремонт ;)
chavdarov6 - специалист
Благодаря колеги за бързите отговори.
Явно проектанта си има някакви необясними съображения.
Работата е сваршена няма да задълбавам повече.

Тема "Два водомера ?!?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: