• 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
trexxx - помощник
Здравейте! Искам да сменя хидрофора у дома, че сегашния сдава багажа. Предлагат ми Grundfos SCALA2 . Удачен избор ли е за двуетажна къща? Системата е в гаража под първия етаж. Сегашния няма достатъчно сила, при ползване на банята, като се пусни вода от мивка, налягането пада осезаемо.
https://aslpic.com/P8jF
https://aslpic.com/ogZR
това е сегашния
Krass - майстор
Wilo-то е с по-добри параметри от GRUNDFOS . Ако няма някакъв проблем, GRUNDFOS-а няма да ти свърши работа.
dragozow - майстор
Сегашния ти е 5 м3/ч, 83 л/мин, 5,4 бара, би трябвало да върши работа ако е наред. Друго, което се сещам е казанчето да е преди душа на същата тръба, която е с малко сечение. Та и 100 л/мин да сложиш, ефекта май ще е същия. Или Вилото му се е износена турбинката и не отговаря на параметрите. Хидрофорен съд има ли някъде по системата? От кога е така?
trexxx - помощник
20 годишна е помпата и започна да прави проблем. Охлаждащата перка на няколко пъти спира, прегрява и мирише на разтопено. Нямам никакъв спомен кои тръби, как са пускани. Къщата е двуетажна с 3 мивки и 2 бани. Ако се ползва на две места вода, налягането пада. Помпата подава вода от 1 кубиков бидон. Предложете ми подходяща, щом скалата не е за мен
ico_3 - специалист
Ехе тази тема била моя 🤭Та сега по същество Wilo WJ-203 което ползвах сдаде багажа та сега трябва да купувам нов майстора който ще го монтира ми препоръча Einhell около 200-250 лв е обаче пък един колега ми препоръчва Calpeda 390 лв та ако може малко помощ,кой да избера ще съм благодарен условията са същите сондаж на 10 мт 7 мт воден стълб ще захранва къща на два етажа две бани и тоалетни и две кухни.
vlax - майстор
вт мар 19, 2024 4:36 pmico_3 написа:
Ехе тази тема била моя 🤭
Преди 14 години си бил по-добре с правописа. :-D
Andri01 - майстор
Не обиждай човека! Същия млаЬдеШ си е в 3- ти клас! :lol:
ico_3 - специалист
Много полезни мнения.Благодаря!
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14

Тема "Избор на хидрофорна помпа" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: